[]

Cajon tavsiyesi

Merhaba, cajon a yeni başlayacak birine çokta pahalı olmayan tavsiyeleriniz var mı?
 
cajon pahalı bir enstruman değiil.

ahşap bir iskeleti var ve üstünde tabure şeklinde minder gibi bişey var, etrafındakiler kontrplak, öndeki kapak ince kontraplak. kontraplak olarak tam söyleyememiş olabilirim, yani ağaçtan ince bir tabaka alıyolar. öyle iyice gardrop arkası kontraplak değil yani :)

içinde trampet teli var. bazı modellerde trampet telini ayarlayabildiğin çok basit bi mekanizma var.

cajonun inceliği ön kapak ne kadar ince olursa o kadar güzel ses verir.

yani bu şartlarda yorumları güzel olan herhangi bir marka model olabilir

arkadaşa sordum 500-1000 arası güzel cajonlar var yalnız içinde trampet değil değil de gitarın kalın mi teli olan cajonlardan alsın dedi.
  • hem şişko hem deli  (05.05.20 14:52:59 ~ 14:59:22) 
custom cajon yapan luthierler var onları da araştırabilirsin


  • zencipanda  (05.05.20 16:55:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.