[]

en avantajlı vadesiz döviz hesabı hangi bankadan açılır ?

selamlar,

makasları mesai dışında da normal olan ve dola/euro harici paralarla da işlem yapabileceğim hangi bankalar var ? birkaçını gördüm de arada kafasına göre makas aralığını açıp kaptanlar oluyor mu bilmediğimden tecrübe sahiplerine sormak istedim (misal türkiye finans'ta sanırım vardı böyle bir şeyler). şu an iş bankası var ama mesai dışı makasları inanılmaz dengesiz. sürprizsiz veya en azından şaşırtmacası az hangi bankalar var ?


 
mesai dışı makasları hepsinde açık olur zaten. ayrıca bankalar kendi likiditeleri gereği bu makaslarla oynamak zorunda yani x bankası desek diğer işlemlerinden kaynaklı olarak aldığı bir karar gereği makasını genişletebilir, daraltabilir.

ben enpara kullanıyorum genelde ortalama piyasaya göre hareket ediyor.
  • tuborg yesili  (22.04.20 14:32:49) 
@tuborg,
ya evet orasını aslında biliyorum ama bazı makaslar anormal açık. işte mesela iş bankası ve enpara gibi. halbuki mesela arkadaşım türkiye finans kullanıyor, mesai harici-haftasonu farketmeksizin makaslar normal gün içi seviyesinde. ama işte türkiye finans'ın okuduğum başka sıkıntıları varmış. o sebeple başka seçenek var mı diye sormuştum.

  • kuul  (22.04.20 14:36:44) 
Makası mesai saatleri dışında diğerlerine göre daha iyi olan Kuveyttürk ve Türkiye Finans TFX var. Fakat bunların da hesap açarken belirttiği makas aralıklarının garantisi yok. Örneğin 50 kuruş makas diyerek müşteri çekip sonra sıkıntılı dönemlerde 2-3 liralara çıkarttıkları oluyor. Ayrıca yoğun işlem yapılacak durumlarda (hızlı artış veya düşüş) sistemlerini kilitledikleri de oluyor. Kısacası bankalar zarar edecekleri durumları kimseye yedirmiyor.


  • Abdurrahman  (22.04.20 14:38:34) 
dediğim gibi bu bankaların likidite kararlarıyla alakalı değişken bir durum.karar bu noktada sizin.


  • tuborg yesili  (22.04.20 14:43:40) 
turkiyefinans hocam
tfx target
gece 11 de uygun fiyattan döviz bozabiliyorsun
minimum 250 usd / eur neyse
  • kingcyrax  (22.04.20 15:06:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.