[]

Kahverengi göze kahverengi lens

Gözlerim bozuk, ilk defa lens alacağım. Lens alırken şeffaf yerine kahverengi alsam gözümün kahveligini daha güzel gösterecek bir lens biliyor musunuz? Gözüm koyu kahve, belki bir ton açığı olabilir yani doğal rengi gibi durmasını istediğimden kahverengi istiyorum. Yoksa uğraşma şeffaf al geç mi dersiniz? Var mı böyle yapan deli?
 
Lensi doktora gidip alacaksınız değil mi? Göz şakaya gelmez yine de yazmak istedim.

Öncelikle doktor size uygun lens seçtikten sonra renklisi varmı ona sorun. Önemli olan göz sağlığınız ve iyi görmeniz, sonrasında renkli lensi değerlendirirsiniz.
  • kaset  (08.04.20 02:27:44) 
hem renkli hem şeffaf lens kullanmış biri olarak rahatlık açısından kesinlikle şeffaf derim. renkliler daha geniş ve sert oluyor, şeffaflar daha konforlu.


  • aynenbencede  (08.04.20 07:39:54) 
Öncelikle randevunuzu göz muayenesi olarak değil, lens muayenesi olarak almanız gereklidir.

size tavsiyem önce doktorun verdiği lensi kullanmaya başlayın. sonrasında dilerseniz renkli olanı sipariş verip arasında kıyaslama yaparsınız. şeffaf lensler gözleri normalden bir tık daha parlak göstermektedir. belki bu da hoşunuza gidebilir.
  • janavarorion  (08.04.20 10:06:48) 
göz dereceniz ne kadar? belli bir derecenin üstünde zaten sadece şeffaf lens kullanabilirsiniz(kendimden biliyorum).


  • pangea  (08.04.20 11:58:52) 
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için, çok yardımcı oldunuz.


  • hayatkafe  (08.04.20 20:55:09) 
@kasett Evet doktora yazdıracağım tabi şu virüs salgını hafifleyince..


  • hayatkafe  (08.04.20 20:55:16) 
@pangea astigmat ve 2 derece miyop var


  • hayatkafe  (08.04.20 20:55:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.