Ünlü ve gerçekten iyi bir yazar olsaydınız...

Twitter, Instagram gibi sosyal medyaları kullanır mıydınız? Yoksa okuyucuyla mesafeli bir ilişkiniz mi olurdu?

Anonim takılırdım.

  • black holes in the sky  (03.04.20 19:42:29)
Herhalde J.K. Rowling gibi takılırdım. Onaylı resmi bir hesap.

  • burka  (03.04.20 19:47:07)
Kullanmamayi aklimdan bile gecirmezdim, kullanmak farz.

  • stavro  (03.04.20 20:18:26)
Valla ünlü ve gerçekten iyi bir yazar olmadan önce kullanıyorsam devam ederdim kullanmaya ancak öncesinde kullanmadıysam yine kullanmazdım.

  • Amaranta ursula  (03.04.20 20:21:37)
kim olduğuma göre değişir :)
yerli iki yazardan örnek vereyim; gülse birsel. tv'ye yazmasının da etkisi var ama kendi alanında son derece başarılıdır, kafasına göre sosyal medya kullanır mesafe falan düşünmez.
ama mesela hakan günday sosyal medyayı kullanır ama özel hayatını paylaşmaz, mesafeyi korur.
ikisi de doğru.
  • asisamus  (03.04.20 20:35:17)
kullanırdım.
hele, hele ünlü birisi için twitter büyük nimet.
kapıdan girer girmez seslenebileceğin bir sürü insan var.
zaten twitter, bence asıl ünlülerin iş yaptığı bir sosyal medya.
  • pangea  (03.04.20 22:07:57)
neye göre kullanacağına bağlı. "benim asıl amacım iyi iş çıkarmak; para, ün vs. umrumda değil" diyorsan, hesabı kullanmasan da olur.

ama işin pazarlama tarafı önemliyse, daha çok kitap satmayı hedefliyorsan, sosyal medyayı dibine kadar kullanmamak enayilik.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (03.04.20 22:41:31)
Satis gayesinden bagimsiz olarak kesinlikle kullanirdim. Ama biraz mesafeli olurdum. Mesafeden kastim yani ince bi cizgim olurdu.

Okurlarim bana rahatca ulasabilsin isterdim.
  • Flipsflops  (03.04.20 23:43:13)