Apandisit mi?

Selam arkadaslar.
Dun durup dururken, aksam yemeginden once karnimin sag altinda dalak sismesi gibi bi agri basladi. Dalak solda biliyorum ama agri hissiyati ayni. Gazdir dedik basta. Sicak su torbasiydi, masajdi; gaz ve kaka kismi halloldu.
O agri gecmiyor. Hafifliyor. Agri disinda hicbir belirtim yok.
Bugunlerde hastaneye de gitmek istemiyorum. Cok korkuyorum. Napcam. :(

Apandisit genelde iştahsızlık bulantı ve karnın ortasında yaygın ağrıyla başlar vakit ilerledikçe sağa kayar. Anlattığınız kadarıyla apandisit gibi durmuyor. Bastırınca ağrı vs var mı mesela apandisitte şiddetli olur.

  • glutamin  (03.04.20 13:35:18)
Agriyi hissettigim yere acemice bastirdim falan ama asiri can yakici bi geri donus yok.

Istahsizlik, bulanti aniden mi ortaya cikar? Bunlar apandisitin olmazsa olmazlari midir yani?
  • la.luna  (03.04.20 13:37:41)
Safra kesesiyle alakalı bir durum da olabilir.- akut kolesistit diye araştırabilirsiniz. Buradan tanı koymak zor :)

  • glutamin  (03.04.20 13:40:44)
Safra kesem alindi. Akut kolesistit'e bakayim bi. Evet, tabii ki buradan tani koymak zordur. Bir umut, bir dayanak ariyorum. :( uzgunum.

  • la.luna  (03.04.20 13:48:20)
Akut kolesistit safra kesesiyle baglantiliymis. :(

  • la.luna  (03.04.20 13:49:14)
Kadınsanız yumurtalıkta kist olabilir, iki adet arasında belirip kaybolan kan dolu kistler olabiliyor. Bende geçen oldu, apandisit sandım ama meğer kistmiş.

  • inawen  (03.04.20 15:01:13)