Hdpliler mansur yavaş hakkında ne düşünüyor?

Cb adayı olsa oy verirler mi? Hdpli olarak siz verir misiniz?

HDPli değilim, ama HDP'nin kendi adayı olacak ise, HDPliler HDP'ye verirler. Eğer başka partiye vereceklerse, HDPliyim diye dolaşmazlar sanırım. Genel seçim sonuçta...

  • malheiros  (28.03.20 13:46:49 ~ 13:47:12)
Ortak bir paydada buluşabilmek için Mansur Yavaş CB adayı olursa oyumu seve seve veririm. Net bir adam. Siyasi imkanları olursa, Kürtlerin bu toplumun kurucu unsurlarından olduğunu ve kürtlerin çektiği acıların bilincinde olduğu ve barış için, adalet için, eşitlik için elinden gelen her şeyi yapacağını, bu uğurda canını ortaya koyacağını düşünüyorum. Mansur Yavaş'ın ülkücü kökenden geldiğini bilerek bu cümleleri yazıyorum.
Not: HDP'li değilim, son yerel seçim hariç HDP'den başka partiye oy vermedim.

  • rastinon  (28.03.20 13:54:46 ~ 13:55:53)
mansur için sandık görevliliği yaptım, oy verdim ve oyları için çok koştum. seviyorum. cb seçimlerinde de içim yanarak bir umut ince'ye basmıştım, çoğu tanıdığım da bunu yaptı. tşk.

  • snape i başından beri tanırım  (28.03.20 13:58:56)
Kurt dusmani olmayan herkes erdogan karsisinda oy alir. mansur da soylemini ve aksiyonunu ona gore yaparsa o da alir.

  • hewit  (28.03.20 14:20:31)
Hdp’lilerin hizmetten önce farklı problemleri var ona göre davranıyorlar bence. Ona bakarsan diyarbakır veya hdp’nin aldığı başka şehirlerde de akp’li bi adaya oy verseler şehirlerine daha çok yatırım yapılacak ama kimse bunu sallamıyor, öncelikleri farklı.

  • ekaterina  (28.03.20 14:22:29)
HDPli olmakla HDP seçmeni olmak kastediliyorsa, bir daha genel seçim olması ve haydutbaşını indirecek kurumsal gücün mevcut olması ön şartıyla evet seve seve oy veririm. (Partili olmakla bir partinin seçmeni olmayı farklı görüyorum.)

Bu haydutlardan kurtulmak için ekmek için Ekmeleddin'e ve İnce'ye oy verdim, sandık görevlisi oldum, anayasa değişikliklerini orta yaş ve üzerine anlatmak için bir sürü iş yaptım. Bunların yanında Yavaş'a oy vermek için hesap kitap yapmama bile gerek olmaz.

Bu arada, son zamanlarda Mansur Yavaş'ın icraatlarından Aydın Selcen, İrfan Aktan ve Ümit Kıvanç gibi "kürtçü" diye bilinen isimlerin retweetleri sayesinde haberdar oluyorum. Bence bu benim gibi stratejik ve tepki oyu verenlere göre daha anlamlı bir göstege.
  • bruce mclaren  (28.03.20 15:03:48)
Eskiden olsa kesin vermem derdim. Ancak şu süreçte adam bütün Türkiye ye sosyal belediyecilik dersi veriyor. Yaptıkları gerçekten takdiri hakkediyor. Ancak oy verme konusunu 40 defa düşünürüm ve 39 unda oy vermem muhtemelen.

  • ciagra  (28.03.20 19:09:49)
  • afordismansalihinis  (11.04.20 12:16:54)