[]

Erasmus ve Korona Meselesi

biraz komik bir soru ama şimdi Erasmus'un tam yarısında Türkiye'ye geri dönmek durumunda kaldık ama okul online derslerle devam ediyor ve döneme bir zeval gelmeden bitireceğiz. Fakat yarısını Türkiye'de geçirdiğim Erasmus dönemini de cv'ye yazmak bir garip geliyor. Siz olsanız ne yapardınız?

bir de hibe konusunda bilgisi olan var mı? Okulun attığı maillerden kesin bir sonuç çıkartamadım. Büyük ihtimalle önümüzdeki haftalarda bir açıklama yapılır ama sizce yurtdışında geçirmediğim sürenin hibesini geri isterler mi? daha döndüğümde almam gereken hibenin %20'si duruyor. Sizce onu alabilir miyim yoksa vermezler mi?


 
Günleri hesapla, yüzde kaçını avrupa'da geçirdiysen onu yaz. Erasmus yaptım ama hepsi değil %48i yaz.


  • Bruce  (25.03.20 23:04:54) 
Erasmus'ta onemli olan o ulkede yasamis olman degil. o okuldan egitim almis olman. uzaktan da olsa hala o okuldan egitim aliyorsun ve muhtemelen donem sonunda yine oradaki ogrencilerle beraber sinava gireceksin. dolayisiyla cv'ye yazmanda garip bir durum yok.


  • crucio  (25.03.20 23:06:47) 
ben yazacağım şahsen, yanına da mücbir sebepten erken döndüğümü yazacağım.


  • northern eagle  (25.03.20 23:55:14) 
hibelerde orada olmadiginizi alamazsiniz ama aldiginizda sikinti olmaz saniyorum, üniversiteden aktüel bilgiyi alin bu konuda.

cv acisindan ise, dünyada bunu sadece siz yasamadiniz. 2020 summer/spring term yazarsiniz, corona yüzünden yarisinda iptal oldu, yazarsaniz herkes anlar, bir sikinti yaratmaz. herkes bu durumun icinde. tüm dönemi orada gecirdim demedigin sürece sikinti yok.

herkes dönmek zorunda kaldi.

cok verimsiz bir egitim dönemi oluyor egitim veren ve alan tarafta maalesef.
  • duygusuzromantik  (26.03.20 01:12:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.