modem arayüzüne erişemiyorum.

selam

adresi 192.168.0.1 olan arayüzde dmz için 1 diye bir değer girdim. galiba ip adresinin sonuydu. o anda modemin arayüzü sayfası kapandı ve bir daha da açılmadı. açamıyorum valla gitti sayfa. napayım?

modemin akasındaki reset tuşuna (deliğin içinde olan şey) iğne, tığ, uçlu kalem gibi bir şeyle 5 saniye basılı tut. modem resetlesin. Sonra bütün ayarları baştan yap.

19216811-sifre.com
resimde gözüken tuş.
  • jackyr  (22.03.20 14:53:09 ~ 14:53:23)
@jackyr verdiğin tavsiye iyi de benim de aklıma geldi zaten onu yapmak. ben aslında bu sorunun nedenini merak ediyorum.

  • i ve been mistreated  (22.03.20 14:54:51)
abi o konuda bilgim yok. Kolaylıklar

  • jackyr  (22.03.20 15:03:23)
bir ethernet kablosuyla bağlantı yapıp, öyle girmeyi deneyin.
bana da olmuştu böyle bir sorun. ethernet kablosuyla bağlayarak çözmüştüm.

  • pangea  (22.03.20 15:08:48)
192.168.1.1. Bazi modemleron arayuz sayfasi. Buni da deneyebilirsiniz

  • exlibris  (22.03.20 15:33:54)
Kisaca anlatmak gerekirse DMZ (Demilitarized Zone) ev tipi modem/routerlarda her hamgi bir port forwardimg yapmaksizin veya firewall kurali olustirmaksizin tum inbound paketlerin belirtilen ip adresine yönlendirilmesini saglar.

Tahminimce dmz ip adresini modem arayuzunun ip adresiyle ayni yaptiniz. Modemin arkasindaki dmz portundan bilgisayari baglayip girdiginiz ip uzerinde erisebilmeniz lazim siye dusunuyorum.

Bu olmuyorsa cok kurcalamiyin resetleyin gitsin:)
  • Kirmizibavul  (22.03.20 16:50:34)