[]

Freedos ne demek? Laptop alcam yardım

bilgisayar özelliklerinden pek anlamıyorum

aradığım özellikler: hızlı olsun, depolama alanı çok olsun

hangi özelliklere bakmam lazım bunlar için?

ssd yüksekse hızlı oluyor yanılmıyorsam.

freedos ne demek tam anlamadım şimdi bilgisayarı aldığımda windows için ayrı para mı vercem demek?

edit: he bir de donmasın ısınmasın bilgisayar hiç

edit2: bütçe 2000-4000 arası

 
içinde işletim sistemi yok demek.

evet kendiniz ayrı olarak para ödeyeceksiniz ya da ücretsiz alternatifleri değerlendireceksiniz anlamına geliyor.
  • jugador  (21.03.20 14:38:00) 
Freedos almıştı arkadaş içinde linux distro vardı. İş yerinde Windows 10 yükledik.


  • tolgan  (21.03.20 15:41:59) 
Bilgisayarı evet satıyoruz ama içi boş demesinler diye yaygın da olmayan bir sistem yüklü olarak veriyoruz ve tüketici bunu zaten eninde sonunda linux veya Windows sürümlerinden birine tercih eder demek.


  • Erva  (21.03.20 16:30:45) 
Windows için ayrı para vereceksiniz ama 30 40 liraya keyler satılıyor. 2 senedir kullanıyorum sıkıntı olmadı, 3 kisiye daha aldırdım sorun yok.
Oyun oynayacak misiniz? Beklentileriniz sadece ofice ve internet mi ona göre öneri yapayım?

  • karacigerim vur kadehlere  (21.03.20 18:31:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.