[]

istanbul, izmir ve ankara’da yaşayanlar

kalabalık ortamlarda genel görüntü nasıl? maske takanlar, çeşitli şekillerde konuyu abarttığını hissettiniz tipler, küçük tartışmalar vb. oluyor mu? durum ne?
 
3 gün önce için konuşuyorum. Konum İstanbul. Maske takmayanlar çoğunlukta idi ama maske takanları rahatlıkla görebiliyordun. Metrodan inince eline kolonya sıkanları da gördüm. Eldivenle dolaşanı da gördüm. Metro turacaklarını ıslak mendille tutanı da gördüm. Bunlar vakanın artmadan önceki haliydi. Şimdi vakalar arttı eminim daha fazla insan maskelidir. Ama metroya binmedim henüz. Kavga eden görmedim ama benim görmemem olmadığı anlamına gelmiyor.


  • Eksiduyuruhesabim  (16.03.20 12:06:02) 
Dün kadikoy cok sakindi, bir pazar gunu icin inanilmaz boştu. Havanin soguk ve yagisli olusunun da etkili oldugunu dusunuyorum ama buna ragmen daha once hicbir pazar gunu bu kadar bos gormemisimdir.
Maske takan 1-2 kisi vardi. Herkes surekli kolonyalaniyor. Tartisma durumu yok ama herkes sirf virusu konusuyo.

  • fingers of fury  (16.03.20 12:19:17) 
3-4 gün önce, yaşlıların çok takıldığı belediye parkına gittim. en az 100 insan hepsi 60-70 yaşında çay, kahve içiyorlardı güneş çıktı diye. oturacak yer yoktu şok oldum. izmir'deyim bu arada.

şimdi durum ne bilmiyorum. kendim dışarı çıkmıyorum.
  • anarsika  (16.03.20 13:44:32) 
Cumartesi Ankara'da gördüğüm tüm mekanlar ağzına kadar doluydu, Pazar günü trafiğin biraz azalmış olduğunu farkettim. Bu sabah her zaman çift kuyruk olan otobüs durağı bomboştu, yolda otobüslere bakmaya çalıştım kişi sayısı oldukça azdı.


  • mirty  (16.03.20 13:50:15) 
en son cuma günü toplu taşıma kullandım. birçok kişi dezenfektan/kolonya vs. taşıyordu. maske kullanımı yarıdan azdı. şimdi artmıştır diye tahmin ediyorum. cumartesi toplu taşıma kullanmadım, cafe/restoranlara gitmedim ama önünden geçtiğim mekanlar eskiye oranla baya boştu.


  • muslugubozukhayrat  (16.03.20 14:55:28) 
İzmir Alsancak'ta yaşıyorum, haftasonu hava da güzeldi, sokaklar mekanlar tıklım tıklımdı.


  • veritaslibertas  (16.03.20 14:57:11) 
Ankara'da her zaman takıldığım bar Cuma-Cumartesileri ağzına kadar dolar, oturacak yer bulamazsın normalde. Bu hafta sonu ise Cuma 15 kişi falan vardı, Cumartesi sahne alan grup sayesinde biraz daha kalabalıktı ama eskisi gibi değildi. Barmenler el dezenfektanı kullanıyorlardı. Kimse maske takmıyordu ama önerilen önlemleri uyguluyorlardı. Tartışma vs de görmedim. Dün de zaten malum karar alındı.


  • zwiegesprach  (16.03.20 14:58:39) 
Sabiha Gökçen'den geldim az önce. Uçakta maske takan sadece 3 kişiydik. Havaalanında da yarısından azı maske takıyordu. Hatta ucaktaki hosteslerde de maske yoktu.


  • ceann deas  (16.03.20 15:00:55) 
İzmir'de sokaklar baya boştu bugün. Ben de son lüzumsuz gezmemi yapıp 3 haftalık evden gereksizse çıkma moduna girdim. Biraz Alsancak'ta falan dolaştım ve kafeler falan çok boştu. Maske takan bi iki kişi gördüm, çok fazla değillerdi

Çankaya Rossmann şubesinde kasiyer kız öksürdü diye bi kadın çıldırdı, maske takman lazımmm coronavirüs olabilirsinnn diye. Kız sadece boğazım gıcık oldu dedi ama kadın baya öfkelendi. Sonra ne oldu bilmiyorum, ayrıldım ordan
  • nundu  (16.03.20 16:19:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.