[]

Cinsel temasla bulaşan enfeksiyon

Kız arkadaşım bi şikayeti üzerine kadın hastalıkları doktoruna muayeneye gitti. Doktor enfeksiyon olduğunu söyleyip ikimize de aynı 2 ilacı yazmış(azitromisin[azomax], ornidazol[ornisid] etken maddeli).
Kız arkadaşımda belirti vardı ancak bende bi belirti yok. Ben bu ilaçlara başlayayım mı? Gereksiz yere kullanmış olursam bi zararı olur mu? 
sen kullanmazsan kız arkadaşının kullanmasının bir anlamı kalmaz. o ilacı kullanır iyileşir, sonra birleşirsiniz bir daha ona bulaşır. belirti olmaksızın kullanman gerekiyor, zararı olmaz.


  • Bruce  (14.02.20 18:53:28) 
belirtileri hemen ortaya çıkmayabilir o yüzden kullanmalısın.


  • false pretension  (14.02.20 18:58:29) 
Trichomonas vaginalis'te eş tedavisi yapılır. Kullanın.


  • flexner wintersteiner  (14.02.20 19:05:59) 
Bu enfeksiyon kendiliğinden ortaya çıkmıyor, karşı taraftan bulaşıyor. Siz de tedavi olmazsanız hep tekrarlayacak. O yüzden tedavi olmanız gerekli.


  • pro9it9is9  (14.02.20 19:10:22) 
Bende belirti olmadığı için ve muayene olmadığımdan kullanmakta çekinmiştim.
Kullanmaya başlayayım en iyisi.

  • poka yoke  (14.02.20 19:26:40) 
Diğer cevaplardan yola çıkarak yazıyorum. Bu enfeksiyon karşı taraftan bulaşıyorsa ilk bulaştıran kişinin de kullanması gerekir sanırım kız arkadaşınızın yanı sıra. Tamamen bilimsel yaklaşıyorum yanlış anlaşılmasın.


  • do the flop guy  (14.02.20 22:26:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.