dayima bir virus maili gelmiş

icerigi şöyle,
bilgisayarınız ele geçirildi. 48saat içinde 800 bitcoin hesaba yatirmazsaniz. Bilgilerinizi internette yayınlayacağız.

Ne yapması gerekiyor ya? Ciddiler mi?

inşallah bu soru ciddi değildir asıl :(

  • dre mithatoğlu  (02.02.20 11:06:33)
Tabii ki hayır. Bilgisayarı ele geçirsem niye mail atayım, direkt bilgisayar üzerinden götüntülerim mesajımı ki gerçek olduğu anlaşılsın.

  • himmet dayi  (02.02.20 11:07:19)
800 bitcoin 45 milyon lira yapıyor. Sizce ciddi olabilirler mi?

  • orient blue  (02.02.20 11:07:47)
ya yok. parada ciddi değillerdir de. tamam biliyorum bitcoin ne kadar :D

mailinden bi sey yollamışlardir o da açmıştır. log topluyodur virus'un bilgisayara girdigini anlamışlardır.diye düşündüm yalan yok evet. :D
  • borisyellnikoff  (02.02.20 11:11:09)
Benzer mail bir yazara da gelmişti geçen sözlükte başlık açmıştı. Sıradan yolluyorlar herkese sakin olabilirsiniz.

  • glutamin  (02.02.20 11:54:17)
Dayınız mail adresi spam düşmüş bu nedenle gelen maili biliyorum. Bu sıralar Kurumsal adreslerde bile benzer mailler görülüyor. Kişi kendine mail atmış gibi gözükür.

1- İlk önce dayınız mail adresinin şifresini değiştiriniz.
2- Bilgisayar ve telefonu kontrol ediniz. Bilgisayarda av taraması telefonda ise gereksiz uygulamaların silinmesi.
3- Gelen mail dikkate almayın oltalama dediğimiz taktiği yapıyorlar.
  • yazsamromanolur  (02.02.20 12:19:40)
Valla kendimi satsam 800 BTC etmem. O yüzden amatör phishing diyorum.

  • feel the blanks  (02.02.20 15:05:05)
O mailler ciddi değil. Bana da geldi. Videomun aylardır yüklenmesini bekliyorum ayıplı sitelere :d

  • false pretension  (02.02.20 16:23:38)