[]

Elektrikten anlayan arkadaşlara voltaj ile ilgili soru?

Arkadaşlar apc marka bir surge protector aldım, hatta model ismini yazayım anlayan varsa bakıp yorum da yapabilir, Pm6u-gr. Almanya standartlı bir ürün. Ürünün üstünde 250v yazıyor. Bu ürünlerin voltaj düzenleyebilme gibi bir durumu var mı? Dünyada 250 volt kullanan ülke var mı? Anlamadım bu işi. Cihazlara zarar verebilir mi acaba merak ettim. Cahilliğimi mazur görün. 220 olması gerekmiyor mu bu değerin. Input voltaj ne nominal voltaj ne? Yoksa farklı bir değer mi bu onu da anlamadım.
 
250v standarttır voltaj dalgalanmasındaki değer. 250 v yazması budur ürün evdeki mevcut gerilimi 250 ye cıkartmayacak. Eğer 220 olmaydı sürekli bozulacaktı misal ev trafoya yakınsa 230 240v bile okuyabilirsin prizden


  • yeliz adeley  (23.01.20 00:35:44) 
Yani normali bu diyorsunuz.


  • eksisozlukokuryazari  (23.01.20 08:46:44) 
Akım korumalı priz herhangi bir regülasyon yapmaz, yani elektrik voltajı ne giriyorsa o çıkar.

Aletin amacı 250 volt üstünde bir akım gelirse içindeki varistör patlar ve devreyi kesip cihazlara 250 volt üzeri elektrik gitmesini engeller.

Voltaj normale döndüğünde çalışmaz, içindeki elemanların değişmesi lazım.

220 volt şebeke elektriğine göre çalışan elektronik cihazlar genelde 180-250 volt arasında çalışırlar.
  • John Bloor  (23.01.20 10:25:11) 
Aldığın tüm elektrik ve elektronik ürünler %10 toleranslı çalışır. İşbu sebeple de aşırı akımdan koruma prizleri 250volt derler.


  • hosein  (23.01.20 10:53:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.