[]

köpekbalıklarının arasında yüzmek

geçen akşam nat geo wild kanalında kaplan köpekbalıklarını anlatıyorlardı.. dünyanın en tehlikeli köpekbalıklarından birisi diyor uzun uzun anlatıyor ama o esnada birkaç dalgıç görüntüleri yakalamak için suyun içinde çekim yapıyor..

bu adamlardaki nasıl bi cesaret arkadaş 20-30 tane köpekbalığının arasında açık hedef olarak yüzebiliyorlar..

pasteboard.co
pasteboard.co

bu da kaplan köpekbalığının dişleri
pasteboard.co

 
Sallıyorum ama, bir şekilde karınlarının tok olduğundan eminlerdir bence.


  • veritaslibertas  (17.01.20 15:24:41) 
Adamlar tecrübeli, hayvanların beslenme saatleri biliyorlar, davranışlarından niyetlerini biliyorlar, seni inceliyor mu, yokluyor mu, av olarak mı görüyor vs.

Gördüğüm kadarıyla da birbirlerinin arkalarını görebiliyorlar ve muhtemel bir tehlike anında birbirlerini uyarabilecek durumdadırlar.

Gene de büyük cesaret, antalya'da konyaaltı'nda yakalanan bir köpek balığını yakından gördüm bir kaç ay önce bir daha akşamları beni öpseler konyaaltında denize girmem.
  • kimlanbu  (17.01.20 17:30:12) 
köpekbalığının davranışlarından saldırıp saldırmayacağını anlayabiliyorlar. hiçbir köpekbalığı direkt gelip bir insanı ısırmaz, önce etrafında yüzüp avını ölçer. ona göre riskli bir duruma geldiğinde sudan çıkıyorlar. bu hayvan başı boş gezen vahşet delisi canavarlar değil.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (17.01.20 17:30:52 ~ 17:31:46) 
@hayley aynı belgeselin devamında bunların birbirlerini yediklerine dair birkaç nadir vakadan da bahsettiler.. yani beslenme saatiymiş filan hikaye.. ne zaman ne yapacakları asla belli olmayan hatta dünyanın en tehlikeli ilk 5 köpekbalığından birisi.. onların arasında suya girmek için gerçekten deli olmak lazım :)


  • strobist  (17.01.20 22:12:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.