Trendyol tarafından dolandırıldım

İşin içinden çıkamıyorum ne yapmalıyım?
Kasım sonunda bir sipariş verdim, son teslim tarihi 23 Aralık idi bu tarihe kadar zaten gelmedi Ama bugün teslim edildi olarak değiştirilmiş ve bugün bana bir kargo geldi aldıklarımdan alakasız üç ürün. Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde bu ürünleri iade edersem iade ücretini vereceklerini söylüyorlar.
Ancak aldığım ürünler 250 lira bu yanlış ürünler 90 lira. Bunları iade etsem bana 90 lira yatırıp olayı kapatacaklar aşırı sinir oldum ne yapmalıyım

tüketici mahkemesine gideceğim diyerek korkutabilirsiniz.

  • 9kuyruklukedi  (03.01.20 20:13:58)
Dedim korkmadılar üstelik tüketici hakem heyeti danışma hattını aradım ürünlerinizi gönderip iade talep edin dediler sundukları çözüm bu

  • pastörizesüt  (03.01.20 20:14:52)
Sikayetvar a yazin cozerler hemen

  • palmtree  (03.01.20 20:23:04)
iyi de iade sırasında kartla yaptığınız işlem iade edilmiyor mu? bence iadeyi kabul edip 90 yatarsa kalanı için mücadele edin. iptal edilen sipariş 250 tl ise nasıl 90 yatırırlar? gelen ürünlerin faturası 90tl mi? eğer fatura 90tl ise her şey olabilir.

  • 9kuyruklukedi  (03.01.20 20:23:12 ~ 20:23:55)
iade edeceksin sonra 90 lira yatırırlarsa chargeback'e gideceksin bankana. banka söke söke alıyor. kredi kartıyla alışveriş yaptıysan korkma sakın

  • argent dawn  (03.01.20 20:26:45)
@9kuyruklu kedi gelen fatura ürünlerin faturası 90 TL
@argent dawn tam anlamadım :( kredi kartıyla aldım evet

  • pastörizesüt  (03.01.20 21:01:48)
Kredi kartindan o alışveriş icin çıkan para belli. O parayi eninde sonunda alirsin. Kesinlile alirsin.

  • stavro  (03.01.20 21:18:12)
kredi kartından 250 çekip iade parası olarak 90 tl yatıramazlar bence. geri iadenizi süresi dolmadan hemen yapın bence.

  • morcivert  (03.01.20 21:20:10)
stres yapmaya gerek yok. en kötü ihtimalle tüketici hakem heyetine gidip bir kaç ay sonra alırsın parayı. alamama ihtimalin yok. alışveriş yapınca gelen mail, trendyoldaki sipariş sayfasının ekran görüntüsü vs. sakla dursun. geleni de normal şekilde iade edip yazılı olarak kayıt oluştur. 250 liranı iade ederlerse sorun yok. etmezlerse yaptığın başvuruya gelen yanıtı da yukarıdakilere ekleyip hakem heyetine başvurursun. artık kaymakamlığa falan gitmene de gerek yok başvuru için e-devletten halloluyor. oradan zaten karar senin lehine çıkacak.

  • hadsafhada  (03.01.20 21:22:42)
Fatura hikaye bence. Trendyol belasından 60 TL değerinde bir sweatshirt aldım. Ürünün sözde değeri 179.99 TL. Bu fiyattan 60'a düşmüş. S beden sipariş verdim. Xl geldi alaka ya bak. Ben de geri gönderdim ve tarafıma iade yapıldı. Yalnız fatura 179.99 TL idi. 54 TL iade ettiler. 6 TL de sanırım kargo bedeli olarak kesti çakallar.

  • lionel andres  (03.01.20 23:15:07)