6. Kattan aşağıya düşmek

Bir insanın 6. kattan beton zemine düştükten sonra hayatta kalma, dahası bir süre sonra (örn: tedavisi yapıldıktan 6-7 ay sonra) koltuk değneğiyle bile olsa ayağa kalkma ihtimali var mı?

Düşme şekli vs. hayatta kalmasına en elverişli olacak şekilde varsayarsak..

hayatta her şeyin ihtimali var elbette. hem de siz olabilecek şartların en iyisini varsaymamızı istemişsin. o zaman tedaviye ihtiyaç duymadan düştüğü yerden kalkıp yürüme ihtimali de var bu önermede.

  • winston  (03.01.20 18:20:01)
@winston beton zemine düşmesine rağmen tedaviye ihtiyaç duymadan ayağa kalkması hangi senaryoda mümkün? Sonuçta kütle çekim kuvveti diye bir şey var.

  • fobfilm  (03.01.20 18:22:41 ~ 18:23:21)
beton zemine direk düşerse sanmıyorum ama 6. mı 9 .mu katttan intihar girişiminde bulunup hayatta kalan var. sanıyorum direk beton zemine düşmemişti o kişi.

  • AlsterWasser  (03.01.20 18:22:48 ~ 18:23:35)
Mumkun tabii ki
6.kati birak bogazici koprusunden atlayip bi sey olmayan var
Sonucta o su da beton etkisi yapiyor
  • Flipsflops  (03.01.20 18:29:45)
Benim komşum bi kadın 5. kattan düştü bi bacağı aksıyor ama çocuk falan yaptı üstüne, düştüğü zemin toprak zemindi, sanırım yağmur yağdığı için yumuşamıştı ondan ölmedi. Onun dışında paraşütü açılmayıp hayatta kalanlar var ama onlar da toprak zemine düştüğü için ölmüyorlar galiba, toprak çarpışma nedeniyle açığa çıkıp içorganlara zarar veren enerjiyi absorbe ediyor sanırım ama beton zeminde kurtulma ihtimali yok gibi.

  • angelus  (03.01.20 18:36:50)
Çok ama çok zor. Ayak üstü düşeceğini varsayarsak sadece bacaklar zarar görmez bir kere, domino etkisiyle aşağıdan yukarıya doğru kemikler kırılır ve iç organların zarar görür. Diğer şekillerde düşünce de çok çok büyük ihtimalle kafaya sağlam darbe alırsın. Kısacası imkansız gibi bir şey. 1000 farklı düşme senaryosundan 1 tanesi belki kurtarır, belki kurtarmaz. (beton zemin için konuşuyorum)

  • mesa  (03.01.20 18:53:47)
Ben kucukken dusmusum, 6. diil ama 5. kattan, hic bir sey olmamis,apartman boslugunda,demirlere carparak dusmusum, bu durum hizimi azaltmis ama sonucta dustugum yer beton, nasil bir ses ciktiysa komsular tup patladi falan sanmislar, 2,5 yasindaymisim hiç hatirlamiyorum ama bir gece hastanede müşahede altinda tutulduktan sonra eve donmusum.

  •   (03.01.20 19:28:36)
Bu ihtimal 0 diyemeyiz ama cok cok cok dusuk ihtimal. Genel olarak, 6. Kattan dustugunde olursun.

  • stavro  (03.01.20 19:40:54)
geçen senelerde 5. kattan aşağı atlayan hırsızlar haber olmuşlardı. ayakları kırılmıştı ama onun dışında gayet iyi görünüyorlardı. belki atlamasını bildikleri için başarmışlardır hayatta kalmayı

  • dafuq  (03.01.20 19:41:22)
@dafuq orasının aslında 4. kat olması lazım. haberde biraz abartmışlardı diye hatırlıyorum. ayrıca önce kendilerini sarkıtıp sonra atlamış olabilirler. bu da aşağı yukarı 2 metre kazandırmıştır.

  • mesa  (03.01.20 19:59:04)
hastanede gordugum bir genc kiz sanirim 5 ya da 6. kattan dusmustu, belden asagi felc kalmisti, bl disinda iki ayak bilegi ve topuklarda kirik ve ameliyatlar vardi.

  • elbar  (03.01.20 21:06:07)
6. Kat ile beton arasında yavaşlatıcı bi ağaç dalı bi branda 3 metre kar falan yoksa geriye bi tek düşüş açısı kalıyor. 45 derece açıyla çivileme düşülürse, tek bacak komple feda edilerek belki seneler sonra tek ayakla ayağa kalkılabilir.

  • Hakan1980  (03.01.20 21:51:16)
Annemin kuzeninin kızı 30 sene evvel felan 5. Kattan beton zemine çakıldı. Bir kaç kırıkla kurtuldu. Herhangibir sakatlık kalmadı. Ünv mezunu işinde gücünde çalışıyor şimdi

  • Neyazayım  (03.01.20 22:21:54)
Pardon ya kopruden atlayinca su seni kucakliyor, adeta havuza atlamis gibi oluyorsun ne betonu

  • Flipsflops  (04.01.20 00:04:46)
32 deaths and 60 emergency room cases from Vienna, restricted to people aged between 20 and 50, all onto concrete or pavement.
Floor - Survived / Dead
Ground - 11 /0
First floor - 10 /2
Second floor - 18 /2
Third floor - 10 /8
Fourth floor - 7 / 9
Fifth floor - 2 / 7
Sixth floor - 0 / 4
  • kisa  (04.01.20 00:27:58)
@Flipsflops suyun beton etkisi yaptığı doğru ama boğaz köprüsünden suya düşmek ile 6. kattan beton zemine düşmenin fiziksel etkisi aynı değil. O veya bu daha esnektir demiyorum ama aynı değil, kesin olan bu.

  • fobfilm  (04.01.20 15:44:10)