[]

Tamirciler bilgisayarıma keylogger falan atmış mıdır?

Merhaba arkadaşlar,

Laptop klavyemin bir tuşu kırılmıştı. Ben de bugün bir bilgisayar tamircisine gidip tuş istedim. Onlar da laptopun yanımda olup olmadığını sordu. Laptop yanımda olduğu için hayır diyemedim. Neden hayır? Çünkü tamircilere güvenmiyorum, bilgisayardan parça çalacaklarını, hassas dosyaları ele geçireceklerini düşünüyorum, fazlasıyla paranoyağım anlayacağınız.

Her neyse bilgisayarı başka birisi aldı, bana "siz oturun, ben tuş var mı bakayım" dedi. Tabi içim hiç rahat değil. 10-15 dk sonra ilk konuştuğum adam bilgisayarı açmış, bana getirdi, tuşun çalıştığını gösterdi, sonra bana verdi. O zaman da aklıma "Keylogger atıp bilgilerimi ele geçirirler mi?" düşüncesi geldi. Format atardım ama yedekleme yapacak hafızaya sahip depolama cihazım yok. Yani format da atamam. Sizce çok mu paranoyağımn?

 
Abi o kadar umrumuzda değilsiniz ki ancak bu kadar olur yani.
rahat ol bir şey atmıyoruz.

  • Giovanni Pipitto  (03.01.20 18:28:00) 
giriste sifre yok mu? cok da seyapmaya gerek yok gibi


  • brkylmz  (03.01.20 19:35:49) 
@ brkylmz Maalesef şifre yok. Çevremde pcyi kullanma ihtimali olan kimse olmadığı için gerek duymadım şifre koymaya.


  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (03.01.20 20:16:30) 
Güncel virüs tarayıcılar keyloggerları da tespit ediyor diye biliyorum. Virüs taraması ile birlikte, bilgisayarın açılışında otomatik açılan ve arka planda çalışan uygulamaları internetten kontrol edin. hatta eminim sadece keylogger tespit eden uygulamalar bile vardır, google'a başvurun.


  • crimson king  (03.01.20 21:07:49) 
her ne olursa olsun laptopunuza bios şifresi koyun. windows şifresi değil bios şifresi koyun. herhangi bir çalınma durumunda fln da kıramazlar. öyle istenmeyen durumlarda size sormadan kimse açamaz.


  • morcivert  (03.01.20 21:22:49) 
önlerine günde o kadar çok cihaz geliyor ki, seninkine keyloger koymak için vakit kaybetmezler. anca ünlü biri olan belki merak edip koyar ama sıradan biriysen hiç dert etme.


  • walter white kilikli  (03.01.20 21:51:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.