[]

sinemada projectör ışığını parlak düzeyde veren salon denk geldinizmi ?

sehrimde 2 tane sinema salonunda denedim. filmin her sahnesi karanlık.
şimdi diğer sinemaları tek tek deneyecem.
adam gibi yüksek şiddetle ışık yansıtan sinema bulamazsam matrix-4 dışında bir daha sinemaya gitmeyecem.
ışığı kısmayan sinema salonuna denk geldinizmi hiç ?

 
Parlaklığı geçtim, direkt mavi mor görünüyordu ekran hani şu kabloyu biraz oynatınca tüm renklerin birbirine girdiği olay var ya. Bi 5 dk falan öyle izledik reklamları sonra baktım herkes izlemeye devam ediyor ne koyun millet bunlar diyip çıktım biletçilere söyledim düzeltin şunu diye de anca öyle düzelttiler. Varsa bir şikayetiniz gidin nazik bir dille şikayetinizi belirtin. "Siz sorunun farkında olmayabilirsiniz ama hiçbir şey göremiyoruz gerçekten gelin bakın siz de..." şeklinde şikayetinizi belirtin. Mümkünse tek kişiye değil direkt satışta birkaç kişi varsa ortaya söyleyin ki araya kaynamasın.


  • glutamin  (22.12.19 16:20:57) 
sinema salonları her 6-7 ayda bir projektöründeki lambayı değiştirmeli. (belirli bir saat kullanımı vardı ama unuttum) ancak maliyeti 10-15k TL arasında değiştiği için bunu yapmaya pek hevesli değiller. En son İstanbul'da Kadıköy Sineması'nın durumu iyiydi ama işte her 6-7 ayda bir durum değişiyor, bilemiyoruz.


  • parcaliham  (22.12.19 16:38:25) 
geçen yine sorulmuştu, @parcaliham ın dediğine ek olarak projeksiyonu eco modda kullandıkları söylenmişti. ampul uzun ömürlü olsun diyerek.


  • trajikomix  (22.12.19 19:52:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.