Balparmak piyasanın en iyi balı mı?

Çoğu insan 50-60 TL'den ucuz bal olmayacağını söylüyor. Markette 20 TL'ye falan koca kavanoz satıyorlar.

Üzerinde de doğal falan yazıyor Balparmak'ta. Bilmem kaç bitkiden elde edilmiş vs.

Uzmanlar köy balı alın falan diyorlar, bulamazsanız Balparmak. :)

Bu balparmak piyasanın tekeli olmuş sanırım, herkes bu markayı öneriyor piyasada. Yapımını vs gören bilen var mı, sağlıklı mı?

Gerçekten piyasada satılan en iyi, en güvenilir bal kendilerine mi ait?

Bal almam lazım ama almadım. Şırnak balı, hakkari balı, kayseri balı vs milyon tane bal çeşidi var migrosta. Hangisi güzeldir? Fıstık ezmesine sürüp yemek için soruyorum.

Anavarza bal alırım arada gayet güzel

  • Topalordek  (18.12.19 19:39:20)
piyasanin en iyi mali oyle alalade her markette satiliyor olabilir mi? mantiksiz.

  • hot potato  (18.12.19 19:41:29)
bisey olmasi gerektiginden ucuz ise ben uzak duruyorum. 20tl'ye koca kavanoz normal degil gibi kesin bir bokluk vardir. balparmagin tadi benim pek hosuma gitmiyor acikcasi.

fikir vermesi acisindan aldigim kaliteli bir bal var, yarim kilosu $50 civari, sertifikali falan.
  • cooperr  (18.12.19 19:43:25)
en iyisi mi bilmiyorum ama market bali alacaksan en azindan bilinen bir marka ve bir cok kalite belgesine sahip,

balparmak cam balini seviyorum ben
  • exlibris  (18.12.19 19:58:55)
Eğriçayır Balı
İster web sitesinden ister instagram hesabından bak
Dünyanın en iyi balı seçildi geçtiğimiz günlerde amerika’da dünya arıcılık örgütü tarafından
Tavsiye ederim
İnstagram’da 113 bin takipçisi var ki baş satan bir yer için çok iyi sayı..
  • otopsicocugu  (18.12.19 19:59:28)
Gide test laboratuvarinda calisan bir arkadasim balparmakin guvenilir oldugunu testleri cok siki tuttuklarini anlatmisti. ancak bu nereden baksan 6/7 sene evvel. en iyi derken glikoz surubu olmayen demek istiyorsan balparmak bu standardi tutturur. ender dag ciceklerinden yapilsin sadece dunyada her sene 3 kilo uretilsin diyarsan bunu baska yerde aramalisin.

fikir vermesi acisindan avusturya ve almanyada normal insanlarin urettigi glikoz vs icermeyen yerel bal kilosu 6-12 euro arasi.
  • JohnOakley  (18.12.19 20:01:01)
Temanın balları güzel bence,daha doğal olduğunu düşünüyorum.

  • asteriks  (18.12.19 20:38:09)
Eğriçayır +1

  • mezarkabul  (18.12.19 20:49:28)
Bahar balını severim ben

  • all girls dream  (18.12.19 20:55:04)
Şu devirde websitesi olmayan, web sitesinde güncel geçerli sertifika ibraz etmeyen bal markası alınmaz.

  • Hakan1980  (18.12.19 21:42:17)
Tkv'den alıyorum ben. Kesinlikle güvenilir. Türkiye kalkınma vakfının.
www.tkvbal.com
Tesisleri de güzel ciddi çalışıyorlar. Hatta kendinize kovan, arı vb. Bile alabilirsiniz.
  • jefferson  (18.12.19 21:54:04)
Çoğu markette var bu arada.

  • jefferson  (18.12.19 21:54:38)
Öğrenmek amaçlı 3 yıl arıcılık yaptım, yemedim ama duyduğum en iyi bal markası eğriçayır.
Balparmakın, üreticileri çok, iyi kötü tüm balları alıp paçal yapıyor. Balda olması gerekli belli değerler var satış için, bunların elde edilmesi önemli. Balparmak bunu yapıyor.

  • Rh Negatif  (20.12.19 18:50:34)
Bu arada Köyceğiz balı da iyi gibi, en azından araştırmaya değebilir.

  • mezarkabul  (22.12.19 17:36:57)