[]

Derin uyku süreniz ne kadar?

Akıllı bileklik kullanmaya başladım bir süre önce ve derin uyku süremin 10 dk ile 1 saat arasında gidip geldiğini öğrendim. Sürekli de uyarıyor derin uyku süren çok kısa diye. Sizin kaç oluyor biliyor musunuz? Arttırmak için napılır acaba bunu, zira yorgun olmasam da bi tribe sokuyor uyanınca, süren çok kısa, insanların %99u senden daha uzun derin uyku süresine sahip diye diye :D
 
Çok düzensiz.bir bakıyorum %40 bir bakıyorum %60. Sonra da bir günde %20 oluyor. Özel olarak bir şey yapmıyorum. Kafa rahatlığıyla da ilgili olabilir.

Mi band 4 verilerşni kullanıyorum.
  • eeb  (08.12.19 11:20:11) 
benim genelde 1-1,5 saat civarı. ama ben mi band verilerine çok güvenmiyorum. 6'da uyanıp 2 saat yatakta telefondan bir şeylere baktığımda uyanma saatimi 8 gösteriyor. uykuyu çok iyi algılayabildiği hakkında büyük şüphelerim var. neticede başka bir yöntem ile verileri doğrulayamıyorsun.


  • himmet dayi  (08.12.19 12:52:56) 
www.ncbi.nlm.nih.gov

Rem varsa sıkıntı yok, dinlendiren uyku rem değil non rem dönem zaten. Nonrem-rem döngüsü olsun yeter. İlk rem 10 dk oluyor sonra gece boyu uzuyor ama öyle saatler sürmüyor. Yaşla bırlıkte de azaıyor. Kaldı ki bir kol saati remi ne düzeyde bir doğrulukla ölçebilir?

"For reasons that are not clear, the amount of REM sleep each day decreases from about 8 hours at birth to 2 hours at 20 years to only about 45 minutes at 70 years of age."
  • glutamin  (08.12.19 16:19:10) 
Düzensiz.


  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (08.12.19 16:21:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.