Yol tutuşu iyi araba

Mesela dağlı bayırlı şehirler arası yollarda hiç tedirgin etmeden gazlanabilecek bir araba arıyor olsa biri... Ne önerirdiniz?

Nasıl olsa satın almayacağım için fiyat limiti yok sadece meraktan soruyorum.

opel'lerin çoğunun süspansiyonları serttir yolu iyi tutar.

  • KUCO  (05.12.19 21:11:02)
Ford'ların da yol tutuşu iyidir.

  • chicha  (05.12.19 21:14:35)
yüksek segment herhangi bi araba.

  • owaki  (05.12.19 22:54:34)
land rover 130. hiç tedirgin olmadan savaşa bile gidersin.

  • Tears of Devil  (05.12.19 23:01:35)
Porsche 911

  • roket adam  (05.12.19 23:03:57)
Porsche 911

  • roket adam  (05.12.19 23:03:57)
Sert araba iyi yol tutar.

Asrin yalani. Hele bizim yollarimizda. Millet sifir bmw/mercedes aliyo; bi de bunlari amg, m paket aliyor. Ama ulkeye gelen m paket arabalarda, m suspansiyon iptali var; bu sertlikten yuzlerce insan sikayet ettigi icin. Mercedesde de durum ayni. Guncel model almaya gittiginizde galeride hep cakma amg paket, zaten suspansiyon sert; karkasi sert olan runflat lastikle iyice sert oluyo.

Sehir icinde/disinda makul olan orta sert. Ford yol tutus konfor oraninda iyilerden. Vag gurubunda volkwagen biraz helva kivaminda(golf, passat vs.) audi guncel modellerde bana kalirsa bu orani en iyi tutturan markalardan biri. Sonumlemesi ciddi anlamda hosuma gidiyo.

Ama para sorun degil ise amg paket OLMAYAN mercedes e yada a6 uzun yolda gayet memnun eder. Bi de 2000+ motor oldu mu..
  • bir3iki7  (05.12.19 23:09:32)
bunu tespit edebilmek için geyik testi(deer test) denen bir test var. aynı klasmandaki son model araçların skorları birbiri ile kıyaslanarak puanlandırılıyo.

otoblog.com
  • sinek kral  (05.12.19 23:14:16)
Ford tavsiye ederim.

  • Topalordek  (06.12.19 00:10:18)
agirlik dengesi iyi olan, yere yakin ve 4 ceker arabalar iyi yol tutar.
eger butce super degilse mesela mazda miata cok cok iyidir.
eger butce siniri yoksa nissan gtr, porsche, ferrari falan diye gider..
  • cooperr  (06.12.19 07:04:16)
Gönlümde yatan aslanlar :

Yeni Nissan GTR
Yeni BMW M5
Audi RS5 RS6 RS7

Ferrari, Lamborghini, Porsche vs zaten yazmaya gerek yok. Yukarıdaki araçlarla 50 ile girmen gereken viraja 150 ile girmediğin sürece patlaman çok zor.
  • kimlanbu  (06.12.19 09:34:07)
honda civic hatchback'ler bu tanıma uyuyor.

bizim binebileceğimiz en lüks araba olarak tabi. yoksa daha ne cevherler var.
  • avianthem  (06.12.19 09:41:07)
dağ bayırdan kasıt off-road tarzı değil ise eğer ford focus.

tek geçerim yol tutuşta.
  • jugador  (06.12.19 10:06:18)
Ford ve opel diyolla (en az astra ve focus)

  • kirmizi baslikli mario  (06.12.19 11:28:30)
Bir de bmw

  • kirmizi baslikli mario  (06.12.19 11:28:41)
Lastik de önemlidir ayrıca

  • kirmizi baslikli mario  (06.12.19 11:29:39)