C/C++ anlayan biri

bir txt dosyasında
(2.3,1.6)
(4.2,5.69)
gibi binlerce x ve y kordinatları verilmiş noktalar var. ben bu dosya kaç tane satır olduğunu ve bu noktaları iki boyutlu diziye atan kodu yazamdım bi türlü yardımcı olabiliecek olan var mı? teşekkürler şimdiden.

kac satir oldugunu; dosya EOF olana kadar newline'lari sayarak bulabilirsin.

iki boyutlu diziye de; virgul gelene kadarki kismi dizi[i][0], newline gelene kadarki kismi da dizi[i][1]'e atarak bulabilirsin her satir icin.
  • nawres  (19.04.10 13:58:36)
int satir = 0;

float xcoord[100] = {0};
float ycoord[100] = {0};

while ( fscanf(pfile, " (%f,%f)", &xcoord[satir], &ycoord[satir]) != EOF )
++satir;
  • wingless  (19.04.10 14:00:09)
while((c = fgetc()) != EOF) ile döngü içerisinde her satır sonu karakteri yani "\n" gördüğünde sayacı bir arttırırsın satır sayısını bulur.

mesela şunu denedim çalışıyor,

//////

int k=1; // eof'yi satır sonu saymadığı için 1'den başlatıyoruz.
char c;
while((c=fgetc(pFile)) != EOF) {
if(c=='\n')
k=k+1;

}

//////
  • ocanal  (19.04.10 14:00:30 ~ 14:15:15)
/n(new line)sayısı ve
virgül sayısı/2

  • uckac  (19.04.10 14:32:32)