vücut geliştirme beslenme

amacım kilo almak. aşağı yukarı 3.000 kalorilik bir beslenme programı yapayım diyorum ama ne koysam bilemedim. şu nasıl sizce? aşırı süt ürünü var gibi geldi. makrolara falan bakmadım. merak ettiğim aşağı yıkarı hangi gıdaları almalıyım. dönüyorum dolaşıyorum aynı şeyi yazıyorum.

Sabah
100 gr yulaf 365
2 yumurta 130 kalori
50 gr peynir 150 cal
500 mil süt 300 cal

Ara öğün
50 gr fındık fıstık 300 cal

Öğle
150 gr tavuk 150 cal
150 gr pilav 500 cal
100 gr yoğurt 100 cal

Ara öğün
500 mil süt 300 cal

Akşam
150 gr tavuk 150 cal
150 gr pilav 500 cal
100 gr yoğurt 100 cal

yav 100 gram yoğurdu falan niye sayıyorsun kardeşim? onlar hava civa. 150 gram tavuk demiş... :))

sen o tavukları yarımşar kilo yap. ve yağlı tarafından ye. kalça falan mesela.
  • alperz  (23.11.19 21:01:40)
Böyle çok çabuk sıkılırsın bence, her gün pirinç yeme mesela bulgur ye, gainer tozlardan kullan, pekmez fıstık ezmesi tahin de ekle ara öğünlere ya da shake yap, zeytinyağı aynı şekilde salatanın üzerine gezdirsen bile iyidir. ağırsağlam'ın kilo almayla ilgili videolarına da bi göz atın.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (23.11.19 21:08:51)
@alperz yemek yemeyi çok sevmiyorum. 200 gr tavuk bile zor geliyor :( süte falan da o yüzden abandım. diker bitiririm diye.

  • black mamba  (23.11.19 21:17:59)
yarımşar kilo tavuk çok değil mi ya? amacım şişmek değil brad pitt'in fight club'daki hali yeter akslşdkas

  • black mamba  (23.11.19 21:18:41)
Sindirim sistemin bir günde bu kadar laktozu tolare edebiliyorsa süpersin kardeşim. Bir de mil dediğin ml olmasın?

  • cursor  (23.11.19 22:11:20)
Kaloriden çok proteine odaklanmanı öneririm. Ağırlığının 1.5 katı kadar protein alsan yeter.(70kg isen 70x1.5=105gr protein) Yoksa yağ oranın da artar. Gainer toz kullan miden yorulmasın.

  • duseyazar  (23.11.19 22:27:22)
youtube'a gainer karışım yaz, fıstık ezmeli yulaflı bir sürü shake tarifi çıkıyor. 1000 cal falan gömersin... yahu bir de günde 1 lt süt nedir abi ahaha. fındık fıstık olayının da farkındasın, yükte hafif kaloride ağır. ordan devam et işte. yer fıstığı candır. dev bi kase bitir kabuklusundan. mis gibi. yoğurtu sayacak kadar cal hesabına gerek yok.

  • kapti  (23.11.19 23:31:07)
süt ürünlerini kaloriyi arttırmak için koydum. shake hazırlarım onda sıkıntı yok da yeterli mi bu liste shake ekleyip sütü çıkarınca?

  • black mamba  (24.11.19 08:55:51)
Yerinde olsam daha çok bakliyata yer verir.süt ürünlerini çıkartırdım.vücudu asidik bir ortama sokuyorsun.kas ağrıların iyileşmez ve recovery olamazsın maalesef. tavuk-pilav badiciliği yetersiz bir beslenmedir.ben böyle büyüdüm kas yaptım diyenleri önemseme. alternatif sevdiğin şeyleri ye. meyve ye. asıl zararlı olan süt ürünlerini eklemişken hiç meyve eklememiş olman şekerin fruktoz olanı da kötüdür sözünü duyup benimsemiş olmandan kaynaklı diye düşünüyorum. ama kesin tavsiyem açık görüşlü akıllı birinden uzaktan eğitim al.badici tayfadan alma. onların da tek bildiği tavuk pilav. ayrıca protein eklemiş onları sentezleyecek yeşillikleri eklememişsin. karaciğerine yazık.bunun sonucu bol sivilceler ve sulu yağlı bir form.

  • haylaytir  (24.11.19 14:55:29)
akşam yemeğine gel: 1 kilo tavuk göğsü(tereyağlı ızgara yaptım), yarım kırmızı lahana, üç havuç, 100 gram mayonez.

  • alperz  (03.12.19 21:22:31)