Araç alırken pazarlık?

Özellikle malum sitede galericilerle ,bilmemne otomotiv farkıyla araç satanlarla ne kadar pazarlık yapmak lazım?

sahibinden ikinci el ise çok yapmak istemiyorum ama mesela 135 bin yazan galericiye direk 130 bin veririm denir mi ?

bu işin raconu nedir?

saygılar.

Ben otomobiline göre 2-5 bin arası indirip talep etmeyi uygun buluyorum, 135 binlik arabada 5 bin lira indirim gayet makul bence.

  • angelus  (21.11.19 12:45:01)
otorapor.com
şuradan arabanın ederine bakın. ona göre pazarlığınızı yaparsınız. adam buna göre 4000 fazla mı demiş. bu arabanın ederi bu. olursa alıyorum olmuyorsa almıyorum bu kadar. pazarlık neymiş.

  • turbo sadık  (21.11.19 12:48:01)
"Son düşündüğünüz fiyat nedir? Telefonda pek sorulmaz ama yoğun çalışıyorum her baktığım araca gidemiyorum maalesef."

"Peki eyvallah, bizim bütçemiz ancak x kadar çıkıyor. Size bu fiyat uyar mı?"
  • John Bloor  (21.11.19 12:50:09)
Biraz önce telefon açtım 76500 tl araca , 73500'e kadar düştü. Bir tanede 78000 den 73000 e düşürdüğüm aracı kaçırdım:) Galerilerin o arabaya kafasında biçtiği bir kar olur , etini kesseniz düşmez istediğiniz fiyatlara (eğer araba gerçekten düzgünse).

Minik bir tüyoda ; 135000 araca 130000 çekebilirsiniz o sizin takdiriniz eğer pazarlık sonucu 2-3 bin aşağısına bırakırsa gidin bakın , yok 130 bin 131 bin tamam olur yaaa tarzında konuşuyorsa bilinki satamamış verip kurtulma derdi , dinlenip dinlenip kaçın :)
  • synax  (21.11.19 13:18:42)
bizim esnafımız pazarlık paysız mal satmaz. dna'mıza işlemiş artık. siz 10 yapın az az düşürün beş bini bulduğunuzda diretin.

  • anarsika  (21.11.19 13:30:57)
raconu önce aracın değerini sahibinden bakarak öğrenirsin. sonra pazarlığını edersin ben 135 dedikleri arabayı 128.500 e aldım. arabadan anlamak bu işte etken. fiyat arttıkça şişirme fiyat arttırma oranı da artıyor. ederi 80 olan araca adam 85 yazıyor 81e bırakıyor. ederi 130 olan arabaya adam 140 yazıyor 130 üstüne bıraktığına kar sayıyor.

sen km araç özelliklerini yaz ederini iyi kötü söylerler burada.
  • mikahakkinen  (21.11.19 13:50:46)
sağ arka ve ön kapı/ sağ çamurluk boyalı hasar kayıtsız 15 bin km pejo 2008'e 135 bin lira civarı istemişler 15 bin km de 2019 model...

ben de düşürmek istiyorum bu fiyatı. 130 bin altına alırsam iyi olur çünkü belli ki sağ tarafa bir şeyler olmuş :)....
  • bialo czerwoni  (21.11.19 14:00:53)
ne kadar alıcı olduğunuza bağlı. yani uygun bulursam alırım kafasındaysanız, 125'ten ağzınızı açar, yavaş yavaş çıkarsınız. yok beğendiyseniz ama çok da şey değilse 130dan başlarsınız. çok beğendiniz kesin alacaksanız, yap bi güzellik falan diye girer 132 falan derken ne indirsem kardır dersiniz.

130 teklif edilir tabi, iyi bile teklif...
  • babilbaligi  (21.11.19 14:02:14)
Ben kaporta hasarı takıntılı biri değilim ama sizinki ''çıtır'' hasar kısmını aşmış. Bariyere girmiş olmalı yada sağdan tank vurmuş olmalı boydan boya hasardan bahsediyorsunuz. Direklerde işlem görmüştür , bu arabayı 125'e versede almam kaldı ki piyasasını bilmiyorum bile.

  • synax  (21.11.19 14:15:04)
www.sahibinden.com sizin ilan bu ;

Yakın fiyat ve km aralığında daha bir çok araba var orada. Hepsini arayıp 5000 bin altı teklif ederek gidin.
  • synax  (21.11.19 14:20:43)
söz konusu araç için nakit alacaksanız, "dediklerinizden farklı bir şey yoksa önce expere ardından notere gidelim; cebimde nakit 127.000 var" diyerek teklif ver.

kabul ederler. en fazla 1-2 bin daha oynanır iş biter.
  • jugador  (21.11.19 14:59:33)
130 ve altı almak mantıklı ki bence ederi de o. siz peşin teklifinizi yapıp numaranızı bırakın.

  • mikahakkinen  (21.11.19 16:01:06)