[]

Bitcoin bir çeşit saadet zinciri mi?

Bitcoin vb. para birimleri ne derece güvenli? Global anlamda bir keriz silkeleme projesi olabilir mi? Geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Soru bu teşekkürler.
 
1- çok
2- hayır
3- uçacak
Başlık- saadet zinciri değil.
  • Gecikmeli Tapa  (12.11.19 07:04:16) 
saadet zinciri değil. çok riskli bir yatırım aracı o kadar


  • bezginbekir  (12.11.19 09:18:22) 
Çiftlik bank batana ya da kurucusu cukka yapana kadar çok riskli bir yatırım aracıydı.

Sonra saadet zinciri oldu.

Sistemlerin daha karmaşıklaşması, işin içine devletlerin ve bankaların girmesi bu sistemi yatırım aracı haline getirmiyor. Public ne düşünüyor bu konuda o önemli. Schrödinger in kedisi gibi aslında. Ama daha kolektif bir mevzu. Eğer yatırım aracı olduğuna inanırsak yatırım aracı, saadet zinciri olduğuna inanırsak saadet zinciri...

Devletin bazı uygulamaları bile saadet zinciri aslında :)
  • yukselen gunes evi  (12.11.19 09:55:51) 
+ 1 gunes evi


  • kleider  (12.11.19 11:26:25) 
1- birçok paradan daha güvenli.
2- hayır.
3- parlak görüyorum.
  • babilbaligi  (12.11.19 11:53:35) 
Bu parayı kullanmak için edinmediğimize, sahip olurken oncelik kaygimizin 'değer kazanması' olduğuna göre bu bir para birimi değil, emtia.

Fiziki olarak göremediğimiz, dokunamadigimiz, dijital rakamlardan ibaret bir 'emtia'

Varın güvenilirliğini siz düşünün.

Ve bu arkadaşın geleceği hakkında öngörüler yapılırken henüz "göreceksin olm bütün dünya gelecekte bu parayı kullancak"tan daha bilimsel bir yaklaşıma rast gelmedim henüz. Varsa böyle bir yaklaşım bennde bilgilenmek isterim.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (12.11.19 12:00:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.