[]

spor yaparken gelen baş ağrısı, baş dönmesi

selamlar,

öyle ağır bi spor yaptığım da yok ama, eliptik bisiklette 2-3 dakika geçirsem bile hemen bi baş ağrısı geliyor, rengim atıyor, bişiler oluyor.

bunun önüne nasıl geçerim, tavsiyeleriniz nelerdir?

 
Tansiyonunuzu ölçtürün.


  • flexner wintersteiner  (08.11.19 10:58:30) 
Bir dahiliye uzmanına görün. O zamana kadar da spordan uzak dur.


  • Mirket  (08.11.19 11:03:09) 
Şekeriniz düşüyor olabilir. Aç mı spor yapıyorsunuz?


  • duseyazar  (08.11.19 11:19:15) 
@duseyazar

sabah birkaç bisküvi yiyip gittim.
  • sedat peker in yegeni  (08.11.19 11:43:30) 
Bisküvi yetmeyebilir orada yaktığınız kaloriyi karşılamaya. Muz veya protein bar yemenizi öneririm.


  • duseyazar  (08.11.19 11:58:50) 
Antrenmandan önce bi şey yemene gerek yok. Bisküviyi zaten asla yeme. Normalde de. Çöp

Kardiyo yaptığına göre şişmansın. Hafif tempoda yap. Ağır tempoyla başlıyosan pump olan bacaklar başını döndürür. Geçen antrenmanın sonunda leg press’ten sonra soyunma odasına zor attım kendimi. Soyunma odasında bayılacaktım. 10 dakika kendime gelemedim.

Ter atmak da elektrolit kaybına yol açar, tansiyon düşürür. Spordan önce tuz yersen iyi olur. Kan basıncı artarsa kalp daha az yorularak daha çok kan pompalr. Spor esnasında da bol su iç, gerekirse powerade’le falan destekle.

Çok hafif başlarsan bunlara da gerek kalmaz ama. Ayrıca tansiyon sorunun olup olmadığını anlamak için yukarıdaki arkadaşların dediğini dinle. Doktora git. Benimkiler senin kim olduğunu, yaşam tarzını, antrenman ve beslenme biçimini, sağlık sorunlarını bilmeden verdiğim üstünkörü tavsiyeler sadece
  • Gecikmeli Tapa  (08.11.19 18:46:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.