[]

erzurum yakutiyeyi bilenlere bir soru

1. korukçu sokak denilen yer aşağı mumcu mahallesine mi bağlı yoksa lalapaşa mahallesine mi? internette arattım da her iki mahalle de geçiyor. acaba bir isim değişikli mi oldu?
 
Merak edip baya kurcaladım, aşağı mumcu diye mahalle yok gözüküyor. Sokak lalapaşa mahallesinde, aşağı mumcu ya eski isim ya da semt adı.


  • John Bloor  (07.11.19 13:19:34) 
Aşağı Mumcu da bir mahalle. Lala Paşa'yla birbirlerine çok yakınlar. Korukçu İş Merkezi, Lala Paşa'nın hemen üstünde meselâ ama mezkûr sokak hangisine bağlı bilmiyorum.


  • lafıolmaz  (07.11.19 13:58:49) 
asagi mumcu mahallesi tarihi bir isimden ibaret, gunumuzde resmi gecerliligi yok. soz konusu yer lalapasa'da.

muhtemelen asagi mumcu'nun adi lalapasa olarak degismis, sinirlarinda da belki duzenlemeye gidilmistir.


not; erzurum'a hic gitmedim.

kaynak; socbs.yakutiye.bel.tr
  • hewit  (07.11.19 16:15:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.