[]

kemik - tumor (omuz)

merhabalar,
babam uzun suredir omuz agrisi cekmesi sebebiyle doktora gitti. ilk igne onerdiler(ismini vs hatirlayamadim) sonra eczanecinin tavsiyesiyle igneyi almamis tekrar farkli doktora randevu alip gitmis. sonuc itibariyle mr sonucuna bakan doktor tumor var demis detay vermemis. bende baska doktora da gorun dedim. bugun gittigi doktorda basindan savmis direkt igne vermeye kalkmis. anlatmis babam durumu sonra mr'a bakip kemikte tumor var buyuk ihtimal iyi huylu ama sen biyopsi yaptir demis. biyopsi yapilmasi icin yonlendirilen doktorun randevusuna 2 hafta var. haliyle tedirginiz. bu sebeple duyurunun doktorlarindan ufak bir bilgi/yonlendirme almak siterim.

2 hafta beklenmemeli direkt bir sekilde biyopsi yaptirilmali mi?
kotu huyluysa surec nasil olacak
iyi huyluysa surec nasil olacak

eke raporu mr sonucunu da koyuyorum.

simdiden tesekkurler.

ek olarak: ozel hastaneye gitsek bu asamaya kadar geldik biyopsi yaptirmak istiyoruz desek yaparlar mi yoksa yok muayene olacaksiniz falan filan diye bize vakit mi kaybettirirler? ve ucreti hakkinda bilginiz var mi?

 
Benign kondroid lezyon diyor. İyi huylu kıkırdak dokusu tümörü demek. Korkulacak bir şey yok gibi duruyor radyoloji raporuna göre.

İmkanınız varsa üniversite hastanesinde bir hocaya özel muayene olun. Yapılan tüm tetkikleri de götürün. 150-250 lira arasıdır muayene ücreti.

Devlet hastanesinde hasta yoğunluğundan gereken ilgiyi göstermezler. Özel hastanede de gerekli gereksiz çok tetkik isterler.
  • flexner wintersteiner  (07.11.19 11:45:30) 
Ameliyat ya da biyopsiye gerek bile olmayabilir. Īyi huylu diye raporlanmış.
Bence de bir üniversitede omuz ile uğraşan bir öğretim üyesine muayene olun. Hemen girişim için acele etmeyin.

  • pro9it9is9  (07.11.19 12:08:18) 
etkilenen kemiğin ötesine yayılmaz bir osteokondromun malign transformasyon riski %1'den azdır. ameliyattan sonra biraz parasetamol ve ibuprofen bulundurmanız yeterli.


  • aegina  (07.11.19 13:52:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.