[]

İki aydır kaynamayan kırık olur mu?

Merhaba,

Annem bundan yaklasik 54 gun once dusup ayak bilegindeki kemigi kirdi. Ilk zamanlar ayaga implant takilmasi gerekiyormus galiba ama takmamis doktor. Fark edildiginde cok gec olmustu.

Kellepaca corbalari, kemik suyu vs tuketiyor, duzgun de besleniyor fakat ayaginda herhangi bir gelisme olmuyor.

Doktor da zamanla kaynar diyip bekletiyor ama annemin iki aydir yatmaktan psikolojisi bozuldu. Var mi basina boyle bir sey gelen?

Edit: annem 49 yasinda

 
bilek sıkıntılı bir yer. kırık büyük ise iki ay da olur 3 ay da olur. yaşlı insanlar için çok normal.
bu sene ortopediste çok gittim. kolu kırık yaşlı vardı, her kontrolde bir ay bir ay uzatıyordu alçı süresini.
normal yani hem yaşlı hem bilek hem kalın ise.
kelle paça ise faydalı ama olmazsa olmaz değil. ben hiç içmedim, dirseğim 2 3 haftada kaynadı
  • dafuq  (04.11.19 11:23:42) 
Annenizin yaşı ileri, genç olsa şimdiye kaynardı elbette ama o yaştaki bir kadında (50-60 varsayıyorum) kalsiyum düzeyleri çok düşüktür, osteoporoza da yatkınlık vardır.
Bu sebeple vakit alması çok normal.

Siz yine de aile hekiminize görünün annenizle
  • helena  (04.11.19 11:35:12) 
Sigara içiyorsa kesinlikle bırakmalı. Sigaraya devam ettiği için kaynamayan kolu 3. kez ameliyata alınan hasta gördüm üstelik bayağı da gençti.


  • glutamin  (04.11.19 17:00:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.