[]

Parmak eklemlerinde ağrı

bu yazın her iki elimdeki eklemlerde ağrılar başladı. eklem yerleri hareket ettirince ağrıyor. 1 ay içinde yavaş yavaş diğer parmaklarımdaki ağrılar geçti ama sol el baş parmak eklemi ağrıyor hala. şişlik kızarıklık yok.

çok sık olmasa da mesela günde bir kez parmaklarımı kıtlatırım. acaba bu mu neden oldu?

yoksa romaztizma gibi birşey mi?

 
Romatizmanin bi kolu var bu belirtilere sahip. Aklima siz romatizma demeden o geldi. Hemen doktora gidin o olup olmadigini ogrenin. Parmakta sekil degisikligi olmamasi icin omur boyu ilac tedavisi gerektiriyor o hastalik. Erken teshis olur korkacak bi hastalik degil ilac kullandikca.


  • Flipsflops  (03.11.19 14:30:26) 
Önce romatolojiye gitmeniz gerekir.
Eklem romatizması olabileceği gibi, başka hastalıklar da kendisini eklem ağrıları ile belli edebiliyor. Önce tahliller yapılmalı.

  • pro9it9is9  (03.11.19 15:43:10) 
romatizma ihtimali var tabi. dahiliye veya ortopediye başvurun. devlet hastanelerinde direkt romatolojiye başvuru alınmaz.


  • sutlu nescafe  (03.11.19 16:14:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.