[]

Lokanta ve yemekhanelerde masa silmek için

Kullanılan bezlerin masayı temizlemekten çok kirlettiği, üzerindeki yemek kalıntılarının kabasını alıp arkasında bir sürü bakteri bıraktığı hissine bir tek ben mi kapılıyorum? Bu işin her seferinde yeni bez kullanmaktan başka mantıklı bir çözümü var mı?
 
Bende de o his var. Ama ondan daha çok takılacak şeyler var bence. Bardak, çatal, kaşıkları sildikleri bez. İyice yıkamadıkları salata malzemeleri. Aşçıların hijyeni vs. Çok takılırsan dışarıda yemek yiyemezsin.


  • mekaniker  (31.10.19 15:24:57) 
daha önce greensalads'dan iki farklı yemek yediğim bir arkadaşım ile (birimiz et birimiz tavuk) yemişti ve ikimiz de zehirlenmiştik. yani et veya tavuk değildi zehirleyen, tamamen bardak çatal bıçak tabaktaki pislikten bakteri kaptık muhtemelen.

demek istediğim masa konusunda sonuna kadar haklısın ama bu yalnızca buz dağının görünen kısmı.

çözüm olarak masaya ellememek, ekmek bıçak kaşık koymamak olabilir belki. bilemiyorum.
  • reanarchy  (31.10.19 16:00:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.