domain adı almak

bilale anlatır gibi lütfen, basit google araştırması yaptım ama deneyim istiyorum

bi domain adı alacağız. nereden alalım? birkaç siteye baktım nasıl domain alınır falan diye, öneriler vs var da siz nereden aldınız nereyi önerirsiniz onu merak ediyorum

godaddy, isimtescil, nic.tr gibi bir sürü site var, bunlar en bilinenler, bunlardan birinden alabilirsiniz. domanini aratıyorsunuz, daha sonra seçip satın al diyorsunuz ve alıyorsunuz, internetten herhangi bir şey almaktan pek bir farkı yok.

  • veritaslibertas  (30.10.19 10:34:56)
ben guzel.net.tr'den alıyodum sonuncuyu hostinger.com'dan aldım

  • nahtoderfahrung  (30.10.19 10:37:07 ~ 10:37:21)
hiç bilginiz yoksa -ki öyle görünüyor- yerli firmalardan almanız daha avantajlı. en azından bir sorun halinde telefonla-emaille rahat destek alırsınız. natro-turhost-alastyr vs. bir sürü firma var. çoğu da işinizi görür. fiyatlara bakıp karar verin.

  • brkylmz  (30.10.19 10:41:18)
natro.com

buradan hosting alıyorsun önce.

sonra domain tecil ettir.
  • charlotte blanc  (30.10.19 10:41:49)
domain.com öneriyorum, 4-5 tane alan adı aldım hep memnun kaldım. anlatıldığı gibi, istediğiniz ismi yazıp aratıyorsunuz anasayfada. fiyatlarıyla birlikte listeleniyor, atıyorum .com fiyatı .net fiyatından farklı olabiliyor. hangisini istiyorsanız seçin aman dikkat birazdan birkaç ücret daha binecek güvenlik falan adı altında.

bir de ücret konusunda yabancı youtuber birilerini takip ediyorsanız sürekli olarak promo code dağıtıyorlar video sonlarında. domain.com sponsorluğunda bir video bulmak zor olmayacaktır, hiç olmadı bir google yapın hemen promosyon kodu bulacaksınızdır.
  • ckorkmaz  (30.10.19 10:42:55 ~ 10:43:52)
natro'dan alabilirsin. üye olup domaini sepete atacan sonra ödeyecen.

  • datnet  (30.10.19 10:43:11)
@brkylmz
domain aldıktan sonra siteyi başkasına yaptırıcam zaten de domain konusunda birine bağımlı olmak istemiyorum. aracıya fazladan para vermeye gerek var mı? normal online alışveriş sonuçta?

  • la noix  (30.10.19 11:05:58)
İsimtescilden alma da nereden alirsan al

  • müptezel dostoyevski  (30.10.19 11:14:46)
yukarıdaki arkadaşların ve benim saydığım kalbur üstü firmalardan alırsan bir fark yok aralarında.

  • brkylmz  (30.10.19 11:31:19)