[]

Nfc dışı alternatif var mı?

Diyelim ki kartım fiziksel olarak yanımda yok, markete gidince cep telefonundan üretilecek bir qr kod veya dijital şifre ile alışveriş yapma imkanı var mı? iphone kullanıyorum. bkm ekspres ile migroslarda dijital kod veya qr kodla ödeme yapılıyordu fakat 15 ekimden itibaren sonlanıyormuş.

teşekkürler.


 
cep telefonunu pos'a tutup odeme yapilabiliyor ama iphone'larin hepsinde yok sanirim bu ozellik.


  • brkylmz  (10.10.19 13:45:35) 
apple pay türkiyede olmadığı için, sadece android nfcli cihazlarda posa göster okut yapılabiliyor.

Bunun dışında devlet qr kod işlemlerini yasakadığı için ödemeler sonlanıyor.
  • lcha  (10.10.19 13:53:36) 
a101 de fastpay geciyor karekod okutarak


  • eipcack  (10.10.19 16:09:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.