[]

asus h97m-e anakartıma m.2 ssd takı-yorum ?

selamlar,

tam rdr2 pc'ye geliyormuş diye sevinicem, bu m.2 meselesini okumaya başlayınca bana bir hüzün çöküyor yav.

-asus'un sitesinde "10Gbit/s M.2 desteği sunar" yazıyor. bunu aratıyorum araya bir de "nvme" kavramı giriyor.
-resimde gördüğünüz tek çentik-çift tırnak hadisesi var. benim için ne ifade ediyor ?
-bir de sanırım uzunluk kısmı önemli. onunla alakalı sitede bir şey göremedim sanki.

hani dediğim gibi defalarca okuyorum okuyorum, tam bir yere kadar anladım sanıyorum sonra tekrar mala bağlıyorum.

ben bu anakarta nasıl bir m.2 almalıyım ?

 
"Pciexpress" ve "SATA" var aslında.

m2 sadece uzun ince o tipin adı diye biliyorum. Anakartındaki Pciexpress'tir, yani 3000mb okuma yazma vs. hızlara çıkabilen.

Sata m2 disklerde dikkat et, okuma yazma 550mb ile sınırlı, 2.5"'in aynısı çünkü sadece formu farklı.
  • nhk ni youkosu  (05.10.19 15:11:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.