Askerde atış talimi yaptığım kağıda ulaşılabilir mi?

Belki de en garip sorulardan birini soruyorum.2015 de askerlik yaptım. Atış talimi de yapmıştık tabii ki. Atış yaptığımız o kağıtların dosyamıza gireceğini söylemişti takım astsubayı. Böyle bir dosya var mı? Biz terhis olduktan sonra varlığını koruyor mu o dosya? Yani sıradan bir vatandaş ulaşamasa bile yetkili biri o dosyaya ve kağıda ulaşabilir mi?

Evet imha etmemişlerse ulaşılabilir. 5 yıl süresi vardı yanlış hatırlamıyorsam saklamak için

  • hlt1985  (27.09.19 21:24:20)
bizde aynı kağıda birden fazla kişi atış yapıyordu, (2001 zamanı) atış yapıldıktan sonra delikler kalemle çiziliyor sonra diğeri atıyordu falan. kağıtlarda hedefe yapışıktı zaten. hatta yanılmıyorsam ara sıra da un ve bişiyi karıştırıp hedefleri de tamir ediyorlardı.

  • selam  (27.09.19 21:32:24 ~ 21:33:45)
Yazıcıydım. Yanlış hatırlamıyorsam eğer, asker terhis olduktan sonra dosyasını kütüğünün bağlı bulunduğu askerlik şubesine postalıyorduk. Yani doysalar usta birliğinde kalmıyor. Saklama süresi de 5 sene, daha sonra imha.

  • el conquerador  (27.09.19 21:36:25 ~ 21:36:51)
Askerlik şubesine bi sor da bizde kağıtları sallayıp kendileri kalemle delip kaldırmışlardı xd

  • glamdr1ng  (27.09.19 22:35:13)
7 gündür saklama süresi

  • entryden sarfinazar  (27.09.19 22:46:16)
Saklansa bile size temin etmekle uğraşacaklarını sanmıyorum. Depoda duran evrağa onlar imha edildi deseler ne olacak

  • filipis  (28.09.19 01:05:00)
o kağıtlar var ise birliğinde vardır. askerlik şubesine gelmez o kağıt.

askerliğimi şube başkanı olarak yaptım ordan biliyorum.
  • trajikomix  (28.09.19 09:36:16)