[]

Böbrek taşı?

Sağ böbreğimde 8 mm taş var. Agri,sancı vs yok. Nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Ya da gittiği yere kadar gitsin mi?
 
Gittiği yere kadar gitmesin. Urolojiye göründünüz mü? Taş kırma seansı veya ameliyat onerecektir kendisi zaten


  • kablelvuku  (23.09.19 21:43:58) 
Dahiliye doktoru gördü taşı. Urulojiye gozukmedim. Ama anlatılanlar korkmama yetti.


  • fikox  (23.09.19 22:05:24) 
kablevuku +1 bildiğim kadarı ile o büyüklükteki tasi vucut atamıyor operasyon ile alınması gerekiyor.


  • all girls dream  (23.09.19 22:15:35) 
8 cm dememiş mm demiş. idrar yoluyla çıkmayacak mı o?

bazen sancısız pıt diye düşüyor ama yine de ürolojiye görünün. böbrekler çok ciddi fonksiyon kaybına uğrayabiliyor bu süreçte. eğer ağrı sızı başlarsa da antibiyotik başlayabilir bi ihtimal. en azından taş nerdeymiş, durumu neymiş diye bir görünebilirsiniz.
  • brkylmz  (23.09.19 22:17:44 ~ 22:17:56) 
Böbrek taşı tedavisi deyince akla hangi yöntemler gelir?

Medikal Tedavi: 5 mm’ye kadar olan taşların büyük çoğunluğu verilen ağrı kesici, antispazmodik ilaç tedavisi ve bol sıvı alımı ile düşürülebilir. Taşın boyutu büyüdükçe müdahalesiz
düşürme olasılığı azalır.
  • all girls dream  (24.09.19 03:51:02) 
8 mm oldukça büyük. Īdrar kanalına girmedikçe belirti yapmaz ve zaten girse de büyük olduğundan düşmez, idrarla atılamaz.
Ürolojiye başvurun. Taş kırma gerekecek.

  • pro9it9is9  (24.09.19 08:09:55) 
Annemin taşı bir senede büyüyüp böbreğin yüzeyine yapıştı, böbreğin bir kısmını aldılar ameliyatla.


  • elorelia  (24.09.19 09:14:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.