[]

Tinnitus'un caresi var mi?

Doktora gitsem yapabilecegi bir sey var mi? 6 aydir devam ediyor. Odamda yatagimda uzanirken cildirtiyor beni.
 
Yakın zaman önce ben de yazmıştım fakat net bir şey yazan olmadı. Yine de profilime girip okuyabilirsiniz


 • olaylar olaylar  (15.09.19 01:09:18) 
Kulak çınlaması bulaşınca bırakmayan pis bir illet. Ben de 2-3 sene önce başladı. İlk başladığında gittiğim bir kbb doktoru bir ay süreyle kullanmam için ilaç vermişti. Kullandığım süreçte ilaç tamamen çınlamayı kesmedi ama azalttı. İlacın adı neydi şuan hatırlamıyorum. Ama ilacı bırakınca eskisi gibi çınlama devam ediyor. Özellikle geceleri odamın sessizliğinde çok belli ediyor ediyor kulak çınlaması, sanki kafamın içinde buzdolabı çalışıyor. Baya araştırmıştım kesin bir tedavisi yok.


 • Evinizinkedisi  (15.09.19 01:11:50) 
Yok. Anca ilaç veriyorlar, onun da başarı yüzdesi çok düşük. Alışmaktan başka çare yok.


 • hatun  (15.09.19 01:12:09) 
tinnitracks


 • inekadam  (15.09.19 01:15:41) 
@Evinizinkedisi ilaç ismini bulabilir misiniz


 • olaylar olaylar  (15.09.19 01:16:37) 
Betaserc ya da vasoserc veriyorlar da bir işe yaramıyor ki bunlar.


 • hatun  (15.09.19 01:21:22) 
Doktora giderseniz, en azından ciddi bir nedeni olup olmadığını öğrenirsiniz. Sadece kulakla ilgili olmayabilir çünkü. Nöroloji ile de görüşmekte yarar var.


 • pro9it9is9  (15.09.19 01:23:39) 
E nabız üzerinden reçetelere baktım ama ne yazıkki bulamadım :( ama kesinlikle vasoserc ve betaserc değildi. Bunları vertigo durumunda yazıyorlar. Doktor benim yüksek sesli müzik dinlemek, bir konsere gittikten sonra kulak çınlamamın başladığını düşünmüştü. Bu yüzden ilaç yazdı. Annemde de aynı şikayet var. Ama ona ilaç yazmamıştı. Belki siz de yüksek ses diye bahsederseniz ilaç yazılır. Öbür türlü direkt kulak çınlaması dendiğinde anladığım kadarıyla ilaç vermiyorlar.

Ama kbb bölümünden bir şey çıkmazsa diş hekimine ve nörolojiye gidebilirsiniz.
 • Evinizinkedisi  (15.09.19 01:37:09) 
bkz. OP. DR. A. AHMET ŞİRİN


 • renegade  (15.09.19 01:45:58) 
ayy bu neydi böyle yaa 5-6 ay önce 2-3 hafta yakalamıştı beni mahfetti resmen. sonra kendi kendine gitti

burnunu falan sümkürüyorsan şiddetli ondan olabilir.
 • egokalp  (15.09.19 02:37:42) 
Yok 10 yıldır var bende. İlk zamanlar ağlamıştım ama şuan sen deyince fark ettim mesela, alışıyorsun. Duyma kaybı falan yoktu bende.


 • sessiz kalma hakkina sahipsin  (15.09.19 02:48:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.