Doktor neden söylemedi?

Dizimin çapraz bağları kopmuş baya ağrı da vardı. Sadece egzersiz gösterdi ve gönderdi. İlaç vermedi, ne yiyip içmem lazım dedim, beslenmeni değiştirmene gerek yok dedi.

Duyduğum kadarıyla eklemlere bamya ve kemik suyu iyi geliyormuş. Bu doktor neden bunları yiyebilirsin demedi ya da ilaç vermedi?

@duygusuz tamam bilimsel temeli yok, olsa ilacını yaparlardı ama atıyorum ben hep makarna ve ekmekle besleniyorsam normalde, dizim koptu diye kemik suyu içip bamya yemeye başlasam hiçbir fark göremeyecek miyim?

makarna ve ekmek yediğim zamanki iyileşme hızı ile üstüne bamya ve kemik suyu tükettiğim zamanki iyileşme hızının aynı olması mümkün mü bu adama göre?
  • Tochinoshin  (14.09.19 04:48:53)
Adam bilim adamı. İlaç tavsiye edebilir ama harici tedavi etmez. Bu yüzdendir o. Alternatif tıpa giriyor kemik suyu.

  • somethinginthewayshemoves  (14.09.19 05:20:26)
Kemik suyu bamya falan yalan muhabbetler. "Şu ot buna iyi geliyor" muhabbetlerinin %90'ı hikaye, o %10'u da zaten ilaç endüstrisinde çok daha güçlendirilerek kullaniliyor ve ilaç yapılıyor. Ot yemekle, kemik suyu içmekle tedavi olunmaz. Dengeli beslenen biriyle aynı iyileşme görülür.

Makarna ekmek yeme örneği o kadar saçma ki yorum yapmak bile istemiyorum..
  • nundu  (14.09.19 08:00:37)
Ne demek doktor neden söylemedi?
Doktor, bilimsel olarak kanıtlanmış tedavileri söyler. Fasarya ezberlemek zorunda değil hiçbir doktor.
Eh o zaman bamya kemik suyu ile düzelecekse zaten, doktora da gerek yok.
  • pro9it9is9  (14.09.19 08:26:04)
Bir doktor endokrinci, dahiliyeci, allerji uzmanı vb değilse beslenmeyle ilgili önerilerde bulunmaz. Şekerin vardır obezsindir bi liste verir gönderir ya da fıstığa allerjin vardır yeme der. Ortopedi doktoru şunu ye bunu ye demesi alışılmış bir şey değil ancak tanıdık olur sizin sağlıksız beslendiğinizi biliyordur ufak ufak öneride bulunur. Babam senelerdir ortopediye gider adamın ağzından bir kere yiyecek tavsiyesi çıkmadı. Bir kere babamın ürik asit yüksek çıkmıştı nohuttan fasülyeden uzak dur demişti o kadar. Yani hiç öyle ortopedistler kemik suyu için diye önerilerde bulunmuyor. Bize hiç denk gelmedi.

  • nick konusunda kararsizim  (14.09.19 10:39:36)
şöyle düşün. vatandaşın x rahatsızlığına iyi geliyordur ama sendeki y rahatsızlığına hiçbir faydası yoktur. sonuçta her diz hastalığı aynı değil. bunu bir an bile düşünmedin mi?

  • inekadam  (14.09.19 12:11:03)