[]

python 2'den 3'e çevirmek

Mac'te python kullanıyorum. PyPDF2 diye bir modulu yükledim pip install PyPDF2 konumu ile ancak ne zaman modulu import etsem no named module hatasıyla modülü yükleyemiyorum. Kontrol ettiğimde modül python 2.7'de yüklü görünüyor ancak ne yaparsam yapayım modülü yükleyemiyorum. Sorun nedir?

Not1: Linux'ta sorun olmadan çalışıyor modül.
Not2: Mac'te default python versiyonunu 2.7'den 3'e çevirdim. Ancak çevirmeden önce de çalışmıyordu.

 
pip3 install PyPDF2 denediz mi? Pip python2'ye bağlı kalmış gibi geldi bana. pip3 denerseniz olur gibi.

Edit: not2'yi yeni fark ettim, o beni yanlışlıyor. Bir de conda ile indirmeyi deneyin.
  • evrim halkasi  (10.09.19 12:03:03 ~ 12:04:51) 
Farkında olmadan modülü bir virtualenv içinde yükleyip daha sonra dışarıda import etmeye çalışıyor olabilir misiniz?


  • introducial  (10.09.19 12:35:18) 
pip3 install yapınca düzelti. default python versiyonunu değiştirirken bir hata yaptım sanırım modüller havada kaldı sanırım:)


  • hlt1985  (10.09.19 13:28:59) 
pip komutunu python3'e atayip, python2'ye modul indirirken pip2 komutu kullanabilirsiniz. Boylece karisiklik olmaz.


  • evrim halkasi  (10.09.19 14:38:50) 
@evrim halkası çok teşekkürler


  • hlt1985  (10.09.19 21:02:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.