[]

wordpress ve hayırsız arkadaş

wordpresste blogvari bir site kurmaya çalışan ancak teknikten hiç anlamayan ben, yakın arkadaşımın yardım teklifini kabul ederek okey beraber yapalım dedim. hatta dedi ki benim sunucu hizmetim var sunucuya para verme oraya kurarız. ona da okey.

bir şekilde kurdu wordpressi hostuna. lakin site sağlığı %57 görünüyor.
-php güncel değil hatası alıyorum (nerden kim nasıl günceller fikrim yok)
-site down olup duruyor.
-themeforesten satın aldığım tema bütün özellikleriyle çalışmıyor(temada basit renk değişimi bile yapamıyorum (edit:themeforest destek bir sürü yol ve yöntem göstermiş mailime cevaben ancak yine benim teknik cahilliğim söz konusu)

ve kısacık bir vadede arkadaşımın kronik tembel bir hayvan olduğunu öğreniyorum. en basit bir şeye bakıp bana dönmesi 3-7 gün sürüyor. bu adam 3 aydır yazlıkta, çalışmıyor ve bütün dünyası internet. arkadaşla ilgili nasıl bi karar almalıyım? her şeyi kapat siktir et ben başka bir şekilde halledeceğim desem halledebilir miyim? bu konuda dummy'im ve host için ek bütçe ayırabilirim. lakin wp kurulum desteğini kimden nasıl alacağım?

 
-themeforesten satın aldığım tema bütün özellikleriyle çalışmıyor(temada basit renk değişimi bile yapamıyorum)

bunun için yapacağınız pek bir şey yok diğer şeyler için evet.
  • jugador  (09.09.19 12:37:21) 
arkadaşı boşverin kendiniz bir hosting firması belirleyip ona geçin. WP kurulum, tema ekleme vs. atla deve değil. Zaten hosting hesabınızdan panel erişiminiz olacak. Panelden bir kaç tık ile anında kurulur. Diğer işlemleri buraya sorarak veya internette arama yaparak halledersiniz. Bir işlem yapmadan önce yedek alırsınız, çökerse site yedekten devam edersiniz. Firma olarak ben en son veridyen'i kullanmıştım ve memnundum.


  • reactionic  (09.09.19 14:28:46) 
Amacın sadece yazı yazmaksa hosted wordpress'leri ya da squarespace, wix gibi çözümlere yönelmeni öneririm. Boşuna vakit harcıyorsun çünkü. Kendi kurduğun sistemler muhtemelen bir süre sonra hacklenecek bir de.


  • roket adam  (09.09.19 15:33:13) 
Temanın düzgün çalışmama sebebi de PHP sürümünün uygun olmaması da olabilir. Hosting ve domain bilgilerinizi alın kendisinden. Hosting taşıma işlemini kendiniz ya da bilen biri kolayca yapabilir (ucuza da yaptırabilirsiniz) Wordpress için.


  • influx  (09.09.19 15:57:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.