[]

Bana yapılan kuduz aşısı ve normal kedim

Bazılarınız simdi bana bu ne bilimsizliktir yahu diyebilir ama malum insanın aklina bu canlarla ilgili bisey takilinca tedbiri elden birakmamak gerekiyor neyse geçenlerde bi sokak kedisi tarafindan isirildim gittim kuduz asisi oldum 4 posta daha var, evdeki kedim de benle bazen isirmali tirmalamali oynar, vucuduma bir miktar kuduz mikrobu verildiği icin asiyla, kediye bunun gecme ihtimali var midir? Teşekkürler.
 
Teknik olarak insandan kediye de kuduz virüsü geçebilir ama kedinin muhtemelen aşılarını yaptırmışsındır, onlar içinde kuduz aşısı da var, kedin aşılı yani.


  • angelus  (07.09.19 16:33:32) 
Kuduz aşısı ölü aşı, hastalık yapma ihtimali yok denecek kadar az. Sadece kuduz virüsünün ölüsünü enjekte ediyorlar ve vücut da bunu tanıyıp savunma sistemi geliştiriyor, olay bu.


  • glutamin  (07.09.19 22:24:46) 
Kuduzun bulaş yolu salyadır. Kuduz olsanız dahi kedinizi ısırıp tükürüğünüzü nakletmediğiniz sürece (kediniz de zaten aşılıysa ) ihtimal gerçekten çok ama çok düşük .


  • herifbismisresmen  (08.09.19 01:28:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.