vakit almayan sağlıklı öğün fikirleri/ sağlıklı atistirmalik

işten/ okuldan gelince kolayca yapılabilecek, vakit almayan, minimum karbonhidratlı yemek tarifleriniz var mı?

benim sıklıkla yaptıklarım: mercimek çorbası, ton balıklı-tavuklu salata, menemen, yumurtalı bir şeyler :(

bir ara çok düzgün besleniyordum ama çok bozdum ve bu konuda her şeyi unutmuş gibiyim.

2. sorum: sağlıklı atistirmaliklariniz neler? kuruyemis/ meyve dışında.

Karışık salata(birer salatalık, domates, biber biraz marul, peynir, zeytin, limon, zeytinyağı)
etli taze fasulye( eti ufak kesip pişirdikten sonra üzerine taze fasulye, patates ve Soğan doğrayıp birlikte pişiriyorum. Su domates vs yok)
Fırında mücver.
Tavuklu arpa şehriye çorbası
bunların hepsi ekmeksiz yenilebilen şeyler.

edit: Geçen bir yerde çok değişik ve lezzetli sebzeli mücver yedim kızartılmıştı bu kez. Ben henüz denemedim ama içinde taze fasulye, patates(rendelenmiş), bezelye, mısır unu ve normal un vardı. Böyle karışık sebzeli şeyler de deneyebilirsiniz.
  • Amaranta ursula  (31.08.19 14:11:34 ~ 14:19:26)
kimse yemek yapmıyor mu canlarım?

  • yuvarlanantencereninkapagi  (31.08.19 18:47:13)
Bir tane düdüklü tencere senin ilacın. Bakliyat yemekleri bile yarım saat sürmüyor. Akşamdan suya koy, bir soğan kavur, salça ekle, bakliyatı koy. 30 dk da hazır. Fırının varsa pratik tarifler daha bol. Bulgur, pirinç desen en fazla 15 dk.

  • mekaniker  (31.08.19 19:43:23)
instagram'da bunları tarifleriyle veren çok hesap var, örneğin melynutty. ben oralardan bakıp yapıyorum, fazlasını buzluğa atıyorum.genelde yaptıklarım fit pankek, tahinli kurabiye, sebze tabanlı pizza oluyor. çare instagram.

  • ludmilla  (31.08.19 19:51:01)