durup dururken kan tahlili yapsam

doktora hiç işi düşmeyen sağlıklı biriyim. ama bir yandan da kan tahlili falan yapayım da gerçekten sağlıklımıyım öğreneyim diyorum. böyle bir şey yapabilirmiyiz

mesela bazen nefes nefese kalıyorum. bu şikayetler kardiyolojiye gitsem ekg, kan tahlili falan mı isteyecekler?

Aile.hekimine gidiyosun. Tam kan tahlili istiysoun. Yaptirtir. Hic yaptirmadim de, merak ediyorum de.

  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (25.08.19 14:37:15)
Aile hekimine gitmelisin

  • sydney  (25.08.19 14:42:31)
sonra yine aile hekimine mi gösteriyorum sonucu?

kardiyolojiye gitmiyim mi? devlet hastanesine giderim 5 dakka
  • dafuq  (25.08.19 14:48:18)
Aile hekiminde çinko ve d vitamini değerine bakılmıyormuş. Her şeye bakılsın derseniz hastane öneririm.

  • kendi helvasını kavuran zombi  (25.08.19 14:53:09)
Çarpıntı şikayetiyle gittim ben. EKG temiz çıkınca holter takalım dediler. Yirmi dört saat boyunca kalp atışlarınızı ölçen bir alet. Emin olmak için onu yapabilirsiniz. Ultrason çekilenler de oluyormuş.

  • black holes in the sky  (25.08.19 16:50:35)
Çinkoyu bilmem ama d vitaminine bakılıyor. Nefes nefese kalmak kondisyonsuzluktan da olabilir ama dr a gidin içiniz rahat etsin tabi.

  • mabesa  (25.08.19 18:09:28)
Aile hekimliğinde D vitaminine bakılıyor, tam tahlil isterseniz çıkar hepsi.

  • ne zaman emekli olacagim  (25.08.19 18:52:40)
Bir de; şikayet olmadan tahlil yapmıyorlar,
-halsizim
-kramp var
Vs sıraladıktan sonra iste
  • ne zaman emekli olacagim  (25.08.19 18:54:48)
Aynen kandır doktoru +1
Çarpıntım var falan de kalp ultrasonu iste holter de taksınlar, halsizim de tüm kanser taramalarını yaptır biyopsi falan da alsınlar bikaç gün de hastane yatışı versinler mümkünse üniversite hastanesine başvur hem her türlü tetkik yapılır hem de profesöre muayene olursun. Nefessiz kalıyorum de akciğer kanseri için tomo çeksinler baksın işte bi baştan aşağı baksınlar baş demişken bi beyin mr'ı fena olmaz hadi kolay gelsin

  • glutamin  (25.08.19 22:21:00)
Doğru cevap:esas olan zaten hastalık belirti vermeden hastalığı yakalamak hatta hasta olmayı önlemektir. Yani sağlam bir kişi AİLE HEKİMİNE kontrol için giderse kimse niye geldin demez. Yapılacak ileri tetkik varsa da üst basamağa yönlendirilir.

Kanıma vitaminlerime baktırmak istiyorum de, bir şikayetin de varsa söyle doktor baksın işte.
  • glutamin  (25.08.19 22:34:10)