hangi araba ve neden?

arkadaşlar

skoda karoq

ford kuga

nissan qashqai arasında kaldık.

ilk kez bir suv tarzı araca geçeceğiz.

otomatik şanzımanı kronik sorunlu olmasın,otomatik olsun ve çok fazla yakmasın istiyoruz.

sizce hangisi?

peugeot'ya da bir bakın derim. haziran sonunda otomatik dizel 2008 aldık, önceden şanzımanı sorunlu önyargısıyla peugeot hiç düşünmemiştik bile. Meğer 2019'dan itibaren eat6 tam otomatik şanzıman kullanılıyormuş. Japon üretimi sorunsuz bir şanzıman modeliymiş araştırdığım kadarıyla. Reklam gibi oldu ama fikir vermesi açısından yazayım, şu an araç 4 bin km. civarında yakıt tüketimi karışık 5.3 lt. Depoyu fullediğimde 1150 km menzil veriyor.

  • depol  (23.08.19 10:40:50)
Skodalar kullanışlılık açısından daha iyi ama dsg var direkt elerim ben. Kuga güzel ama motoru biraz güçsüz ve yakıyor. Ama sağlam hissettiriyor.
3008 hem tasarımı güzel hem az yakıyor hem otomatiği sorunsuz. ikinci elde xtrail bakılabilir.

  • bahoho  (23.08.19 10:49:09)
Tam sorunsuzluk istiyorsaniz Nissan kesinlikle(1.5 dci icin)

Benim siralamam Nissan>Skoda>Ford olur.
  • c1b2k3  (23.08.19 11:21:24)
Kugayı 2017de 4 kullandım tek sorunu bıraz fazla yakıyordu benzınlı ıdı. Benzını harıc cıcek gıbı araba. Normalde.50 kurus basınca 90 kurus yakıyordu bu 2 sene once.

Nıssan kullanmadım ama kullananlar cok memnun.
  • turbo sadık  (23.08.19 11:27:35)
Nissan derim.

  • creedwar  (23.08.19 12:01:25)
Kuga 4 çeker, qashqai değil, karoq da değil öncelikle buradan başlayalım

Kuga çok yakar, qashqai renault motoru kullanır daha az yakar.
  • Corc  (23.08.19 12:19:17)
Tam sorunsuzluk nissan değil ne yazık ki. Sifir km dizel oto kaç tane araç şanzıman arızası yüzünden yolda kaldı qq kullanıcılarına sormak gerek.1.6 dizel otomatikten bahsediyorum benzinli otolarda sorun yok. Tabi bu iş biraz da şans işi. Benim butcem yetse 3008i de eklerim ihtimallere.

  • karacigerim vur kadehlere  (23.08.19 14:01:19)
tiplerini goz ardi edersek qashqai

  • eipcack  (23.08.19 14:15:28)
bunların arasından qashqai, dışında mutsubishi asx.

  • mutlu yillar sana  (23.08.19 16:51:05)