Müzikle uğraşanlar

Evinizde kaç tane enstrümanınız var? Birden fazlaysa çeşitleri farklı mı?

Sizde de bir parçayı çok beğenince o enstrümanı edinip öğrenmeye çalışma isteği oluyor mu?

bende 6 tane var.

2 piyano
1 synthesizer
1 elektro gitar
1 akustik gitar
1 ukulele

o istek enstrümanları öğrenmeye karar vermeden önce geliyordu artık şarkıyı öğrenip çalayım moduna dönüştü.
  • viyana kangurusu  (31.07.19 11:11:38)
Flüt, gitar ve erbane var. Gitar eşimin, flüt benim ama pek uğraşmıyoruz. Erbaneyi de aldık bi heves ama onunla da ilgilenmedik.

  • curukturpkokusu  (31.07.19 11:13:39)
iki adet gitar var, dünyayı dolaşma şansım olsa her gittiğim yerden oraya ait enstrumanı alırım

sevdiğim rembetiko şarkılar için mandolin, rocky road to dublin şarkısını bodhran ile çalmak ya da planet caravan şarkısındaki ritim için bongo almak istiyorum, sevdiğim birkaç türküyü çalmak için de bağlama almak istiyorum
  • freebird5406_2  (31.07.19 11:15:27 ~ 11:16:49)
Bende de 7 tane var.

4 elektro gitar.
1 klarnet.
1 ney.
1 çello.

Çello benim değil ama. Benim evde duruyor.

Bende oluyor bu istek. Hatta bir süredir bir trompet alıp, hafif hafif takılmak istiyorum. Bazen kendimi trompet bakarken buluyorum. :D
  • windowsguvenlikduvari  (31.07.19 11:17:03 ~ 11:18:16)
flüt, yan Flüt, gitar, bağlama, 2 tane keman, kaval, sipsi, alto saksafon, tenor saksafon, minimal bir bateri, ufak bir elektronik klavye var.

klavye biraz ufak ve uyduruk kaldı, piyano alma planları yapıyoruz.
  • babilbaligi  (31.07.19 11:18:00)
Olmaz mı ya

Klasik gitar, trompet ve klarnetim var. Yakın zamanda klavye alacağım.
  • velespit  (31.07.19 11:36:28)
flüt, yan flüt, mey, duduk, kısa sap bağlama, gitar ve elektro gitar var evde. Önceleri begendiğim parçalarda geçen enstrümanları öğrenme isteği oluyordu da, artık yeni bir enstrüman öğrenme süreci çok zor geldiği için, var olanlarla devam ediyorum.

  • ciagra  (31.07.19 11:52:21)
2 elektro, 1 klasik gitar var.
Oluyor tabii.
Bana kalsa yeryuzundeki tum muzik aletlerinden almak isterim.
  • stavro  (31.07.19 11:55:59)
2 tane de bizde var. Dohollo ve bağlama. Dohollo'ya dediğin gibi parçada çok beğenip başladım devam ediyorum.

  • asgeavcer  (31.07.19 12:07:12)
3 bas gitar
1 klavye
1 ukulele
1 klasik gitar

Bi parça dinleyip “aa şu aleti de çalayım” diyemiyorum, o kadar vakit yok. Birini adam gibi çalsam yeter şimdilik
  • alembic  (31.07.19 18:45:36)