sinemaya gidiyor musunuz?

son yasayla birlikte kampanyaların pek çoğu (sinemia sinema kodları vs) kapandı veya iptal oldu. eskiden iyi kötü uygun fiyata filmlere giderken şimdi çok geliyor. arada bir iyi film gelince gidilir de siz sık sık gidebiliyor musunuz? veya bildiğiniz uyguna gelen kampanya, salonlar var mı?

sigara ve biraya para yetişmiyor, ne sineması¿

  • tolga¿naber?  (25.07.19 00:34:57)
tolga¿naber?
sigaram biram yok, sinemam var, bu mereti de mi bırakıym

  • sheeper  (25.07.19 00:38:22)
Yaşadığım yerde sinema yok o yüzden sadece çok bekledigim bir film olursa gidiyorum

  • kendi dugunune gitmeyen kamber  (25.07.19 00:38:56)
para verip üstüne 15 dakika reklam izlemektense içmek daha iyi bence. bahse varım daha az beyin hücren ölür :)

  • tolga¿naber?  (25.07.19 00:41:50)
Yılda bir iki defa gidiyorum

  • eylul  (25.07.19 00:48:20)
kampanyaların bitmesi çok iyi oldu, fakirin zaten sinemada ne işi var otursun evinde. gidenle gidemeyen bi ayrılsın, sinema ihtiyaç değil lükstür neticede..

gidiyoruz sürekli, içkimiz yok kumarımız yok parayı bu işlere gömeceğiz
  • vladimirdökümov  (25.07.19 00:54:37)
Türkiye'de sinemaya gitmenin hiçbir mantalitesi yok bu bilet fiyatları ortadayken.

Ayrıca genel konuşayım, beni sinmeya gitmeye zorlayacak kalitede filmler yapılmıyor artık, Amerika'da da yaşasam durum bu.
  • Psycho Mantis  (25.07.19 01:12:39)
Yıllardır gitmiyorum, cinemaxiumum etkisinin yanı sıra zaten dünya sineması son yıllarda duraklama dönemine geçti, sinemayı geç torrentten bile indirmeye değecek film sayısı oldukça az.

Ancak Bir Zamanlar Hollywood ile simemaya gitmeme sürecimi noktalayacağım kaçınılmaz olarak.
  • siyah giyen adam  (25.07.19 01:16:49)
En son deadpool'a gitmiştim o da 2016 şubatmış.
Milletin mısır cips sesleri. telefonla oynamaları. arkadakinin rahatsız etmesi. kötü koltuklar vs vs daha da kolay kolay gitmem.

  • bahoho  (25.07.19 01:42:32)
Başka sinema filmlerine giderim ara sıra. ana akım filmleri sarmıyor.
Kadıköy sinemasında 15 TL hep.

  • windows95  (25.07.19 02:41:25)
İşsiz bir üniversiteli olarak her ay 2 3 filme gidiyordum fakat kampanyalar bittiği için anca başyapıt filmlere giderim bundan sonra. Geçen yaz 1 ayda 10 filme gittiğim de olmuştu. Hiçbirinden pişman olmadım.

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (25.07.19 02:42:58)
en son ne zaman sinemaya gittiğimi hatırlamıyorum bile. internetteki netflix'te eski filmleri tüketiyorum yetiyor bana.

hatirladim en son jurassic world'e gitmistim tam 1 sene once.
  • alwayschargeneverbend  (25.07.19 03:04:02 ~ 03:04:33)
Gitmiyorum

  • cudananin laneti  (25.07.19 03:35:52)
güzel bir korku gerilim filmi çıkarsa giderim. onda da cinemaximum'a değil, daha ucuz opsiyonlara ve kimsenin gelmeyeceğinden emin olduğum saatlere yönelirim. salonda maksimum 2-3 kişi olur. gelen, sevişme ümidiyle gelmiştir, üzgünüm ergen arkadaşlar...

en son us'a, ondan önce hereditary'e gittim mesela. şimdi de midsommar'a gitmeyi düşünüyorum.
  • nice tnetennba  (25.07.19 06:33:53)
cinemaximum ilk seans kampanyasiyla 7-8 liraya epey filme gittim. hem salon bos, hem ucuz, hem de kanyon’da sinema keyfi... baya guzeldi.

son donemde uzun suredir duzgun film yoktu diye gidemez olmustum, zaten kampanya da bitmis. artik parasina degecek filme giderim ancak.
  • iyi dedi  (25.07.19 07:29:36)
Beyoğlu sineması'na falan gidiyoruz, 15 mi 18 tl mi ne o da.

Sinemia varken IMAX'e giderdim, arada DH çek satış bölümünden PNR kodu alır giderdim ama artık çok sevdiğim film de olsa bir bilete 40 lira vermem.

Satışlar düşünce görürüz sinemacıları.
  • chicha  (25.07.19 08:33:53)
eskiden sık olmasa da ayda bir iki ayda bir giderdik kız arkadaşımla. şimdi düşündüm de en son end game'e gittik. bir bilete ikincisi bedava kampanyası ile. şimdi olsa gitmeyebiliriz. çünkü bir yemek parasını bile geçiyor.

  • kablelvuku  (25.07.19 08:45:27)
Başka Sinema filmlerine gitmeye çalışıyorum. Sinemia'nın ilk zamanları her hafta giderdim ama artık daha seçici davranıyorum

  • kendi helvasını kavuran zombi  (25.07.19 08:46:09)
yalnızca "başka sinema"

çocukları götürmeyi saymıyorum kendim için cevapladım.
  • sevecen  (25.07.19 09:03:16)
Milletin mısır cips sesleri. telefonla oynamaları. 25 dakika reklam ve fahiş fiyatlar bir de guzel film olmuyor

  • all girls dream  (25.07.19 09:48:30)
Her şeyin hızlı tüketiliyor olması sinemaya da yansıdı. Devir dizi devri, 45dk 1 saatlik yapımlar daha çok iş yapıyor şu an. Evinde takılıyor insanlar.

  • synesthesia  (25.07.19 10:00:49)
evime 1080p projektör aldım her gün film izliyorum. vizyona gelenleri de 1 ay sonra izlemek pek koymuyor. bi the lion king gibi uzun zamandır beklediğim şeyleri izlemeye gidiyorum bir de festivallere.

  • viyana kangurusu  (25.07.19 10:04:36)
yılda toplam 10 kere gitmiyorum. evde qled 8k 85 inch tv + bose ses sistemi var.

  • Jesus Christ  (25.07.19 10:13:22)
senede bir kere gidiyordum, bir senedir de gitmiyorum :)

bilet fiyatları pahalı,
yalnız sinemaya gitmeyi sevmiyorum, arkadaşımla bulustugum zaman iki buçuk saat salona tıkılı kalmayı saçma buluyorum,
aa şu film gelmiş, mutlaka hemen herkesten önce görmeliyim diye bir düşüncem olmuyor
  • dafuq  (25.07.19 10:23:18)
gitmiyorum. gitsemde sadece değecek filmlere giderdim. o da yılda toplasan 5-6 film olurdu.
ayrıca evde 120 ekran led tv var. 6 sene once almıstım cok işime yarıyor bu konuda. ısıkları kapattım mı sinemada gibi oluyorum. evde ayrıca netflix ve blutv uyelıgım var.

  • sizofren06  (25.07.19 11:52:33 ~ 11:54:08)
Benim için sinema keyfi Kadıköy Süreyya'nın operaya dönmesiyle bitti sayılır. AVM'lerde sinemaya gitmekten hiç hoşlanmıyorum. Beni sinemaya itecek türden filmler senede en fazla iki kez falan geliyor. O zaman da genellikle CKM'ye gidiyorum. Bu kadar az gittiğim için fiyat konusuna çok takılmıyorum ama buna rağmen aldığım keyfe kıyasla ödediğim para fazla bile. Eskinin cep salonları şimdinin standartı oldu.

Yani bunun yanında parası bi yana, insanlarda sinema kültürü de yok. Patırtısı, telefon ışığı, haşır huşur ambalaj sesi falan derken salonda cinnet geçireceğime gerekirse evde laptop ekranından izlemeyi yeğlerim.
  • wrench  (25.07.19 12:29:47 ~ 12:37:30)
uzun süredir hayır zaten vizyonda dogru düzgün de film yok.

  • koela  (25.07.19 14:16:16)
10 yildir gitmiyorum,güzel film yok

  • kreatin  (25.07.19 14:40:42)
her hafta enm az bir defa gidiyorum
baskasinema rocks

  • superb  (25.07.19 14:48:42)
gitmiyorum. kucukken gitmedigim icin ve cevremdeki insanlarin da gitmemesi sebebiyle bende sinemaya gitme kulturu olusmus degil. lise ve universitede birkac defa arkadaslarimla sinemaya gitsem de hic isinamadim.

aslinda gitmek istiyorum. disney ve pixar'in animasyonlarini sinemada izlemeyi cok istiyorum ama bu tur filmleri gosteren salonlara coluk cocuk doldugunu dusundugum icin ben de gitmiyorum. cocugum olunca alir giderim herhalde. tabii o zamana kadar sinema diye bir sey kalirsa.
maddiyat nemli degil cunku sevdigim turden filmler birkac yilda bir cekilebiliyor.

bende sinemaya gitme kulturu yok.

bahsettigin sinemia batti sanirim. musterilerini magdur etti diye duydum. nasil is yapilmamasi uzerine sinemia'nin vakasinin derslerde okutulmasi lazim.
  • Leonardo~Da~Vinci  (25.07.19 14:57:03)
eskiden haftada 1 kesin giderdim de şimdi çoook pahalı olmuş yahu. hevesle beklediklerime anca

  • chanandler bong  (26.07.19 09:39:46)