Bu işte tamam mı yoksa devam mı?

Son üç aydır eşimle birlikte Özbekistan'da bir projede çalışıyoruz. İstanbul'da güzel bir hayatımız vardı ama işlerimizden ayrıldık ve buraya geldik geçici olarak. Istanbul'da yaptığımız işten iki kat fazla mesai yapıp, üç kat fazla para kazanıyoruz. Çok yorulduk, evimizi özledik, kedimizi özledik, fakat güzel para biriktirdik ve Taşkent'deki hayatımız da mesai saatleri dışında güzel.

Şimdi bu işin bitiminden sonra 4 aylık başka bir proje için teklif geldi aynı şartlarda. Ya 1-2 hafta istanbul'da kalıp sonra yılbaşına kadar kalmak üzere Taşkent'e döneceğiz, ya da temelli dönüp istanbul'da kendi işimizi yapmaya çalışacağız. Elimizde sermaye olacak kadar bir para var ama 4 ay daha çalışsak bunun iki katı para olacak ve çok daha rahat hareket edebileceğiz. Diğer yandan pestilimiz çıktı ve şimdiden sıkıldık.

Ne yapardınız siz olsanız?

Durmak yok.
Aynen devam.

  • Mirket  (15.07.19 07:36:58)
7 yıldır haftada 80-90 saat çalışıyorum yurt dışı şantiyelerinde. 4 ay çok uzun bir süre değil, dişinizi sıkın. aynen devam edin. zaten arada 2 hafta tatiliniz var. bol bol dinlenirsiniz.

iş kurmayı düşünüyorsunuz. en önemli şey para. önceden hesap edemediğiniz harcamalarınız olacak. bu süreçte karşılaşacağınız tüm olumsuzlukları en kısa yoldan parayla çözeceksiniz.

ülkede malum kriz ortamı. sermayesi olan ayakta kalıyor.
  • tom creo  (15.07.19 07:53:41)
Devam. Arada 1-2 hafta tatil imkanı da var. 4 ay aşırı uzun bir süre değil getireceklerine kıyasla.

  • elorelia  (15.07.19 08:08:32)
devam

  • basond  (15.07.19 08:18:21)
Devam edin. Körfez ülkelerinden iş bakın. Bizde sektör kan ağlıyor.

  • mekaniker  (15.07.19 08:30:30)
şantiyede 4 aylık iş var dedilerse 1 yıllık iş vardır. çalışmaya devam. para biriktirin.

  • ergenpezeveng  (15.07.19 08:38:26)
devam abi. 4 ay bir şey değil.

  • carabelli  (15.07.19 09:02:58)
çalışırım, şirketin aldığı türkiyeye dönüş biletini de avrupaya ya da thailanda yönlendirir, gider orada enerji depolarım..

  • same idiot  (15.07.19 09:18:30)
1-2 hafta tatil sizi kendinize getirir. devam.

  • brkylmz  (15.07.19 09:53:31)
Çalışmaak, çalışmaaak, çalışmaaaak derdi sakıp ağa

Yılbaşına kadar sıkın dişinizi
  • (s)AINT  (15.07.19 10:19:06)
para tabi hersey degil ama durumunuz kotu degil. sadece yogun calisma ortamindan yorulmus gibi duruyorsunuz. hafiften bir tukenmislik sendromu. arada vereceginiz 1-2 haftalik guzel bir tatil tum enerjinizi geri toplamanizi saglar. sayili zaman cabuk gecer. 4 ay cok degil.

  • crucio  (15.07.19 12:15:28)
Sadece son bir iş... sonra herkes legale dönsün.

Benzer durumdayım, dişimi fena sıkıyorum. Devam ediyorum.
  • patos64  (15.07.19 12:30:48)
akarken dolur hocam, belki bir daha boyle bir firsat elde edemeyebilirsin

  • foster  (15.07.19 12:36:33)
Su an gozunuzde buyuyor olabilir ama 4 ay hakkaten kisa bir zaman. Sermayeyi ikiye katlayip kendini guvene almak icin bedava bir ozveri.

  • pofudukayi  (15.07.19 14:52:02)