Basit yaralama,hakaret davasında hukukçulardan yardım

bir önceki duyurumda aynı konudan bahsetmiştim uzlaştırmacı bana ekteki belgeyi atti bu belgeye göre "şüphelilerin müsnet suçlari işledikleri anlaşılmıştır" kısmına göre ben haklı çıkan tarafmıyım ?

bu belge ışığında bu tarz davalarda uzlaşma için ne kadar bir miktar talep edilir? ne kadar talep etmek normal karşılanır ?

not:müşteki/davacı benim

i.hizliresim.com

alacağı ceza 1500 tl olacak ve ertelenecek. 1000 tl iste ama vermez onu da muhtemelen alacağı cezayı biliyorsa.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.07.19 13:57:00)
1000 tl den kapıyı aç en kötü 500 e anlaşırsınız. Para paradır. Üstteki arkadaş haklı zaten adli sicilleri temizse 1500 tl para cezası alır onu da hagb ye çevirir. ( 5 yıl içinde yeni bir suç işlemezse cezası siliniyor)

Ama bu dava (ceza davası) sonrası tazminat davası (hukuk davası) da açılabilir. O sana bağlı
  • infernalcadre  (04.07.19 14:06:17)
her 2 suçtan ceza alırlarsa 1800+2400 TL= 4200 TL olarak paraya çevrilir. Ancak hakim HAGB yani 5 yıl erteleme kararı verir. Eğer kendinizi avukat ile temsil ederseniz 2.725 TL de vekalet ücreti ödemek zorunda kalacaklar. Bunları hatırlatın. ayrıca bu para cezaları kaç kişi ise o kdar artacak.

  • ground  (04.07.19 16:56:21)