Eşinizden neden ayrıldınız diye sormak ayıp degil mi?

Aldattım o yüzden nasıl cevap?

ayip elbette, kisi anlatmak isterse anlatir. daha bu hafta bir arkadasimla bulustum ayrilma durumunda kendisi bildigin bu durumdan 8 saat konustuk ama neden diye sormadim. anlatti kendi istedigi kadarini.

ayrilik gibi seyler sorulmaz, kisi isterse anlatir.

bu arada agresif cevaplara karsiyim ben, ben sormam ama mal mal soranlar olur, o zaman "kisisel durumlar" der gecersin. agresif cevaplar hos degil.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (29.06.19 15:49:15 ~ 15:49:52)
Sorulmaz.

Cevap da bellidir zaten.

Sorduğun kadın ise cevap, 'şiddet, alkol, kumar, aldatma ve evini geçindirmiyor'dan biridir.

Erkeğe sorarsan cevap standarttır. 'Geçinemedik.'
  • Mirket  (29.06.19 15:57:50)
kimin sorduğuna göre değişir bence.
sonuçta eski iki eşini öldürmüş tipler de var :)

  • prizmatik  (29.06.19 16:07:06)
Hatunla gelecek düşünüyosam kesinlikle sorarım. Ama öküz gibi sormam. Ortamı oluşturup çözülmesini beklerim.

Black mirror white christmas bölümü gibi.
  • (s)AINT  (29.06.19 16:28:44)
sorulmaz, gercekten soranlar cok sinirlendiriyor beni. cevap da hiic belli degildir ayrica, ergenlerin akli almaz.

iki tur insan var, agresif cevap vermemeyi sececeklerimiz, bunlara oyle karar verdik diyip geciyorum

ikinci tur insan var, bunlar embesilliklerini genellikle cabuk belli ediyorlar, onlara da yazi tura attik, yazi cikti ayrildik diyorum. turk insaninin embesil turu ya her boku bildigini saniyor (bkz. evliliklerin sadece iki nedenden bitecegini sanmak) ya da herkesin hayatina burnunu sokabilecegine inaniyor. iki ture de istediginiz agresiflikte cevap verebilirsiniz.

bu arada soran kisinin birlikte oldugunuz kisi olmadigini varsayiyorum, bence bir seviyede bunu konusmak iki taraf icin de onemli.
  • songforsomeone  (29.06.19 16:32:53 ~ 16:33:50)
Bir de niye boşandığı zaten belli insanlar var. Sormaya gerek yok.
Baksana adam kendi gibi düşünmeyene tahammülsüz. 'Aklı ermeyen ergen'diyerek söze başlıyor.
Soranları kategorize etmiş.
Agresif cevap verilecekler ve verilmeyecekler diye.
Agresif cevap verilmeyecekleri de ikiye ayırmış.
Geçiştirilecekler ve embesiller diye.
Embesilleri ikiye ayırmış
Her .oku bildiğini sananlar ve herkesin hayatına burnunu sokanlar diye.

Evlerden ırak.
  • Mirket  (29.06.19 17:42:02)
@mirket aynen kardes tam memleketimizin adamisin sen de, ikinci kategori oluyorsun, daha 20 yasindan gun almadan 'zaten iki turlu ayriliyor' insanlar diye bilmis bilmis cemkirip bu yuzune vurulunca da iste bunun gibiler bosaniyor, belli neden bosandigi tadinda konusacak.

  • songforsomeone  (29.06.19 18:40:03)
kimin sorduğuna bağlı +1
görüştüğün biri sormasın da kim sorsun mesela.
ama atıyorum iş yerinde yeni tanıştığın biri dan diye bu soruyu sorarsa aldattım deyip geçmek mantıklı, düşünsün öyle :-)
  • windows95  (29.06.19 19:16:28)
ayıp, cok ayıp.
ben olsam ciddiye almam, bi tane yetmiyordu falan derim.

  • megacracker  (29.06.19 20:20:52)
  • tahtakafa  (29.06.19 22:45:46)
Windows 95 + 1

  • Topalordek  (30.06.19 18:13:44)