metrobüse karton bardakta kahve ile binilir mi?

abi bu sabah gördüm. kız elinde nero karton bardağıyla binmiş. valla yanı başımda olsa çok fena laf ederdim de uzaktaydı. sizce de çok saçma değil mi? yoksa ben mi abartıyorum.

edit: neden laf edeceğimi atlamışım. evet sıcak ve soğuk farketmez kahvenin üstüne dökülme ihtimali var. hayvan gibi savrulduğun bir araçtan bahsediyoruz. sonuçta metro değil bu.

edit:laf ederdim biraz fazla olmuş. hak verdim tepkilere. kusura bakmayın. bunu uyarma olarak düşünün.

abartıyorsun

  • Big bada bum bum  (28.06.19 15:03:53)
niye laf ediyorsun sana ne lan?
lahmacun mu yiyor soğanlı soğanlı
laf edecek cüreti nerden buluyorsun?
  • Corc  (28.06.19 15:05:05)
Niye laf edeceğinizi bile anlamadım. Bir sarsıntı olur da sıcak kahve birisinin üstüne dökülüp zarar verir diye mi? Eğer kapaksız bardak ise olası evet ama çok fena laf söylenecek bir durum değil.

  • crown  (28.06.19 15:05:44)
Abartıyorsunuz. Binilir, neden binilmesin ki? Çok kalabaliksa kendisi için zor olur ama sizi ilgilendiren bir durum yok bence. Hele de laflar söylerdim diyeceğiniz kadar büyük bir olay hiç değil.

  • fraise  (28.06.19 15:06:20 ~ 15:06:58)
eğer metrobüs sıkışık ise kızın yaptığı çok yanlış. ancak senin "çok fena laf ederdim" tutumun da yanlış. medenice uyarmak kafidir :)

@corc: kızın yaptığı rahatsız edici bir durum. o sıkışıklıkta o karton pardağın kapağı kolayca açılıp birinin üstüne dökülebilir. eğer illa kahve içmek istiyorsa buna uygun termos bardak alsın yanına. soğanlı lahmacun yemekten pek farklı değil bu yaptığı.

dipnot: o sıkışıklıkta metrobüse karton bardakta kahve ile binilmez kardeşim.
  • teritori  (28.06.19 15:08:30 ~ 15:10:45)
@corc

kokusunda değilim. o kapak içerken bile çok kolay açılıyor. sanırım birisinin üstünüze kahve dökmesinde sıkıntı yok.

@crown
kapaklı. ama bildiğin dandik karton bardaktan bahsediyoruz. herhangi bir savrulmada çok rahat açılan birşey bu. içerken bile açılıyor.
  • hononu  (28.06.19 15:09:51)
@teritori @hononu
ben bunca senedir, metroda metrobüste, dolmuşta üstüne başkasının kahvesi dökülerek yanan birisi duymadım, bana pek olası gelmedi.

Ter kokan, pis kokan, üstü başı pis olan'a da aynı tepkiyi veriyor musunuz?
Kız olmasa, "seri köz getir karşim" tipli biri olsa "çok fena laf ederdim"'e yermiydi?
  • Corc  (28.06.19 15:10:01 ~ 15:11:44)
teritori +1

  • Fodera  (28.06.19 15:10:16)
@territori

evet haklısın laflar hazırlamayıp insan gibi uyarmak daha doğru olur. evet zaten özellikle karton bardak dedim.
  • hononu  (28.06.19 15:11:13)
laf edemezsin.

  • hlt1985  (28.06.19 15:12:35)
@corc: evet insanımız piss ve kokuyor. direkt olarak uyarmasam da rahatsızlığımı belli ederim. uzaklaşırım, yüzümü ekşitirim vs. vs..

ayrıca ben de senelerce toplu taşıma kullandım, hiç karton bardakta kahve için birini görmedim. belki sen de bu sebeple duymamışsındır yanan birisini :)
  • teritori  (28.06.19 15:13:11)
Kurbanlık koçla bindiler o araca. Koç ya, baya koç. Sırtına vurup hem de. Bununla karşılaştırınca abartıyor gibisiniz.

Ama bence de saçma dökülme ihtimali olan sıcak bir içecekle metrobüse binmek. Tamamen güvenliğe alınırsa -kilitli kapak mesela- saçma olmaz.
  • windowsguvenlikduvari  (28.06.19 15:14:19)
termos alsın isterse kezzapla binsin.

  • Fodera  (28.06.19 15:15:24)
bence binilmez. kapalı bardak termos vs olmadığı sürece düşüncesizce. Direkt laf etmek de doğru olmaz. Hafif de olsa üstüme dökülecek gibi olursa direkt laf sokardım ama ben olsam.

  • aquarium  (28.06.19 15:17:45)
@Corc

bence çok alakasız şeylerle karşılaştırıyorsunuz. birinde size zarar verebilecek birşeyden bahsediyorum. siz hala koku ile karşılaştırıyorsunuz. üstüme kahve dökülme ihtimali varsa kim olduğu farketmez uyarırım.
  • hononu  (28.06.19 15:17:56)
Kimse kusura bakmasın ama "Otobüslerimizde ( su hariç ) hiçbir yiyecek ve içecek maddesi tüketilemez ve satılamaz." kuralı var. Her şeyden öte görgü kuralları var.

@hononu'nun verdiği ya da vereceği tepkiyi çok yerinde gördüm.
  • teknikekip  (28.06.19 15:19:07)
o değilde ne güzel dertleri var insanların be. binilir, binilmese iyi olur ama yinede sakınca yok.

  • Big bada bum bum  (28.06.19 15:26:16)
nasrettin hoca'nın çocuğu, testi kırılmadan dövmesi gibi olmuş sizinki.
bence bardak silme dolu değilse metrobüsün sarsıntısı ile kahve dökülmez evham yapıyorsunuz.

  • dadasalon  (28.06.19 15:51:41)
tühh ya linç varmış kaçırmışız. git az ötede kahveni iç deseydin keşke.

  • scudman1  (28.06.19 15:56:15)
dert ede ede bunu mu buldun kardeş :)

  • the last  (28.06.19 17:08:51)
Bir karismadiginiz bu kalmisti..

  • chezsoi  (28.06.19 23:12:46)
toplu taşıma aracında üzerine çay dökülen biri olarak ben varım. vapurda, bir teyze yeni aldığı çayı yerine otururken ayağıma döktü, ciddi yanık sebebiyle yanan bölge kabardı, su topladı, 1 hafta yürüyemedim, ayakabbı, terlik vs giyemedim. buradaki en büyük sorun verilen içeceğin insan vücudunu yakacak derecede olmasıydı bence.

yaşadığım bu kazaya rağmen otobüste, metrobüste vs. toplu taşıma araçlarında elinde kahvesiyle binen kimseleri garipsemiyorum, bir anormallik görmüyorum.
  • hypathia  (29.06.19 00:50:15)